تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > پایان دوران خوش سعودی‌ها
تبلیغات اینترنتی

پایان دوران خوش سعودی‌ها

the end of Good time of Saudis پایان دوران خوش سعودی‌هابه گزارش آسمونی:

بسیاری از مردم عربستان به لزوم ایجاد تغییرات در نظام پادشاهی کشورشان پی برده و آثار منفی کاهش قیمت نفت بر اقتصاد را حس کرده‌اند.

فایننشال تایمز نوشت: دوران خوش سران جدید عربستان سعودی به پایان رسیده و این پادشاهی در آستانه نخستین رکود غیرنفتی خود در سه دهه اخیر قرارگرفته است بگونه ای که  هیچ نشانی از اخبار خوب برای دولت  عربستان چه در زمینه اقتصادی و چه درباره فاجعه‌ای که در یمن  بوجودآمده است، به چشم نمی خورد.

 
این روزنامه انگلیسی در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی به قلم سیمون کر افزود: جوانان سعودی با انتقاد از اوضاع اقتصادی کشورشان و میزان بالای بیکاری به انتقاد از دولتشان می‌پردازند. مشکلات پیش روی نسل جوان در عربستان نشان‌دهنده خطری است که اصلاحات برای محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد به همراه دارد، فردی که تا چند ماه پیش به‌عنوان مخالف فعال پیر سالاری نسل قبل سعودی از وی تجلیل می‌شد. 
 
درحالی‌که عربستان با پیامدهای کاهش قیمت نفت دست‌وپنجه نرم می‌کند، این شاهزاده هدایت برنامه‌هایی را به‌منظور ایجاد تنوع اقتصادی برعهده دارد. در دوران سرپرستی این شاهزاده 31 ساله، بزرگ‌ترین اقتصاد خاورمیانه [غرب آسیا] در آستانه نخستین رکود بخش غیرنفتی خود در سه دهه اخیر قرار گرفت. فاکتورهای پرداخت‌نشده دولت به اعتماد تجار آسیب رساند؛ کاهش مزایای کارگران بخش دولتی به کاهش هزینه‌های مصرفی منجر شد و مداخله پرهزینه عربستان سعودی در یمن هم هزینه‌های جانی در بر داشت و هم به بروز انزجار بین‌المللی انجامید. 
 
نارضایتی‌های داخلی به افزایش فشارها بر شاهزاده محمد بن سلمان منجر شده، شاهزاده‌ای که نظارت بر برنامه اصلاحاتی بلندپروازانه‌ای را برعهده دارد که هدف آن رها ساختن کشور از وابستگی به نفت و توسعه بخش خصوصی به‌منظور ایجاد اشتغال برای جوانان است. 
 
اکنون بسیاری از مردم عربستان به لزوم ایجاد تغییرات در این پادشاهی پی برده و آثار منفی کاهش قیمت نفت بر اقتصاد را حس کرده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

- اخبار حادثه ریزش ساختمان پلاسکو: کلیک نمایید

- همین حالا عضو کانال تلگرام شوید: کلیک نمایید

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=216265
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

anti-trump-rally

رئیس جمهور من نیست ، شعارهای مخالفان ترامپ در تظاهرات خیابانهای آمریکا

به گزارش آسمونی: صدها نفر روز شنبه در نیویورک علیه ترامپ تظاهرات کردند. در ایالت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی