تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > در فاجعه منا برخی ایرانیان را مقصر می دانند!/ تا این لحظه از خون 464 شهید منا خبری نیست
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • در فاجعه منا برخی ایرانیان را مقصر می دانند!/ تا این لحظه از خون 464 شهید منا خبری نیست

  1395/05/19

  Some Iranians blame the disaster areas! So far, 464 blood there is no martyr Mina

    به گزارش آسمونی به قل از خبرگزاری میزان در گفت و گو با مرتضی رکن آبادی گفت: پس از جنایتی که سال گذشته بدست آل سعود درسرزمین منا رقم خورد متاسفانه اقدام خاصی از سوی وزارت امور خارجه در خصوص احقاق حق شهدای منا صورت نگرفته است. قرار بود با پیگیری وزارت خارجه کمیته حقیقت یاب تشکیل شود اما نشد. حداقل کاری که میشد کرد شکایت از دولت سعودی بود که این کار هم نشد. میتوانستند “ان جی او” راه اندازی کنند و از این طریق کار را پیگیری کنند اما باز هم تا آنجا که ما میدانیم اتفاق خاصی رخ نداده است و شهدای منا در اوج مظلومیت جان به جان آفرین تسلیم کردند.

   وی با اشاره به حمله برخی از افراد به سفارت عربستان ادامه داد: در واکنش به حمله برخی از افراد به سفارت عربستان دیدیم که سعودی ها با ما چه برخوردها که نکردند. اگرچه ساختمان هر سفارتی حرمت دارد ولی هر چقدر حرمت داشته باشد به اندازه حرمت یکی از انگشتان دست یکی از زائرانی که در فاجعه منا شهید شد حرمت ندارد. شما ببینید ما چه کردیم و سعودی ها با ما چه کردند.

   رکن آبادی افزود: آنها از تمامی امکاناتشان مدتهاست که بر علیه ما استفاده کرده اند و حتی پس از جنایت منا نیز با جمهوری اسلامی طلبکارانه برخورد کردند تا جایی که در دنیا خیلی ها هنوز فکر می کنند مقصر جنایتی که در منا رخ داد ایرانی ها هستند. تا این لحظه خبری از خون 464 شهید منا و 11 شهید حادثه حرثقیل نیست و سعودی ها آن را به قضا و قدر مربوط کرده اند. حالا شما به این قضایا هتک حرمت به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده را اضافه کنید و پیگیری و دستاوردهای دولت را ببینید و بسنجید.

   وی اظهار کرد: سعودیها در هیچ یک از موارد خم به ابرو نیاوردند چون پیگیری جدی از سوی دولت صورت نگرفت. تازه با این همه خیانت و جنایتی که کرده اند از ما طلبکار هم هستند تا جایی که امسال مانع حج ایرانیها نیز شدند. شما ببینید ما در عرصه بین الملل چکار کردیم جز انفعال و تماشاگری و تحمل تحقیر.

   وی افزود: بنظرم دولت منفعل عمل می کند و هنوز به سعودیها دلخوش است و از همه راههای ممکن در تلاش است که روابط با سعودی را بهبود ببخشد اما وقتی این موضوع در چارچوب حوادث یمن سوریه بحرین عراق و لبنان ارزیابی می شود کاملا محرز است که سعودی ها خواستار قطع روابط با ایران هستند همچنانکه مدت زمانی است جنگ نیابتی را با جمهوری اسلامی آغاز کرده اند و این در حالیست که دولت ما در تلاش است با لبخند، دست سعودیها را بفشارد همچنانکه در اوج حوادث از آنها بعنوان برادران سعودی یاد می کند.

   وی در خصوص دیدار خانواده شهدای فاجعه منا با رهبر انقلاب در خاتمه بیان کرد: تا آنجا که من اطلاع دارم قرار هست در سالگرد جنایت منا ملاقاتی میان خانواده های شهدای منا با مقام معظم رهبری صورت پذیرد که در این دیدار خانواده ها شهدای منا درد دلهای خود را با رهبر عزیز در میان خواهند گذاشت.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=189214
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  جزئیات جدید از تیراندازی شب گذشته در اطراف کاخ ملک سلمان از زبان افشاگر اخبار آل سعود

  به گزارش آسمونی: مجتهد، افشاگر اخبار آل سعود، در صفحه شخصی خود در توییتر جزئیاتی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.