تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > مصادره ۲ میلیارد منابع ایران توسط آمریکا نتیجه بی‌تدبیری دولت احمدی نژاد است
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

مصادره ۲ میلیارد منابع ایران توسط آمریکا نتیجه بی‌تدبیری دولت احمدی نژاد است

۹۵/۰۲/۰۵

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت ایران از تمام ابزارهای قانونی برای بازپس گیری پول خود از دولت آمریکا استفاده می کند.

Untitled-1

  به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ “اسحاق جهانگیری” عصر شنبه در سومین نشست مدیران عامل بانک های خصوصی و دولتی با بیان اینکه در دوران تحریم بیشترین فشار و آسیب متوجه نظام بانکی و نفت بود، اظهارداشت: بر اساس پیش بینی هایی مبنی بر حصول توافق هسته ای، در بخش نفت طراحی هایی را برای افزایش تولید و فروش انجام دادیم تا دیگر معطل دوره جدیدی نشویم و حتی منابع ارزی که نیاز داشتیم با تدابیری که اندیشیده شد و با مجوزی که از رهبر انقلاب گرفتیم، منابع را تامین کردیم و بخش نفت بلافاصله از دستاوردهای برجام استفاده کرد.

 وی با بیان اینکه میزان صادرات نفت خام کشور ، پس از برجام افزایش قابل توجهی پیدا کرد گفت: در اسفندماه سال گذشته نفت و میعانات گازی را تا روزی دو میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه صادر کردیم که البته بیش از ۳۰۰ هزار بشکه از این مقدار، میعانات است که حتما باید این مقدار صادرات نفت و میعانات افزایش پیدا کند و به میزان قبل از تحریم ها برگردد.

 جهانگیری یادآور شد: این آماده سازی که در بخش نفت اتفاق افتاد، در نظام بانکی هم باید اتفاق می افتاد و شرایطی باید به وجود می آورد که از ابزارها و فرصت های پس از برجام در ارتباط با استفاده از منابع خارجی استفاده کند.

 وی ادامه داد: نظام بانکی بیش از بخش نفت در تحریم ها آسیب دید؛ به همین دلیل، این بخش هم نیازمند آماده سازی برای ورود به دوره پسابرجام بود.

 وی در ادامه به حکم دادگاهی در آمریکا در باره مصادره کردن اموال ایران اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها در نهایت قلدری این کار را راجع به منابع ما انجام دادند و به تعبیر درست، دستبرد زدند به منابعی که غالبا بانک مرکزی در یک بانک اروپایی داشته است.

 جهانگیری یادآور شد: آمریکا کار بسیار بدی کرده است و به بهانه واهی که می داند به هیچ وجه به دامن جمهوری اسلامی ایران نمی چسبد، این اتفاقی که چند ۱۰ سال قبل در لبنان افتاده و ایران هیچ کجای آن نبوده ، دادگاه های آنجا علیه ایران آن را بهانه کرده اند ، آمریکایی هایی که خود پرونده سیاهی از این اتفاق ها مانند کودتای ۲۸ مرداد و ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرباس پیش ملت ایران دارند.

 وی ادامه داد: همه این پرونده ها واقعی است و وجود دارد و باید در دادگاه های ایران به آنها رسیدگی شود. آمریکایی ها برای یک اتفاق واهی که در لبنان افتاده که می گویند ایران از آنها حمایت کرده ، می آیند اینگونه به پول ما دستبرد می زنند در صورتی که هیچ جای این حادثه به این دولت ارتباطی نداشته است. 

 جهانگیری با بیان اینکه بعضی ها فکر می کنند که این دولت یک جای آن نقش داشته است ، گفت: اولا این اتفاقات مربوط به چند ۱۰ سال قبل است ، علی رغم اینکه ما می دانستیم که حتی آمریکایی ها به دلیل این حرفها و عدم پای بندی شان به خیلی از مقررات ، امکانی از جمهوری اسلامی در آمریکا ببینند می روند و مصادره می کنند و می گویند دادگاه های ما حکم داده اند.

 وی با بیان اینکه در دولت گذشته یک بی تدبیری انجام گرفت، ادامه داد: در یک دوره ای تصمیم گرفتند بخشی از منابع بانک مرکزی با یک اوراقی در اروپا مدیریت شود که متاسفانه با بی تدبیری کامل (دولت قبل) ، دو میلیارد اوراق آمریکایی خریدند و این باعث شد آنها بتوانند به راحتی این دو میلیارد را مسدود کنند و بعد بگویند ما آن را مصادره کردیم.

 معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد : دولت ایران حتما از تمام ابزارهای قانونی و حقوقی خود استفاده می کند که پول و سودش را از آمریکایی ها پس بگیرد و آمریکایی ها می دانند که دولت ایران می تواند این کار را انجام دهد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=142856
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  نطق محمود صادقی جو مجلس را متشنّج کرد

  به گزارش آسمونی:جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از نطق محمود صادقی نماینده تهران …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.