در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > برکناری قریب الوقوع وزیر امور خارجه عربستان
کانال تلگرام کوروش

برکناری قریب الوقوع وزیر امور خارجه عربستان

saudi foreign minister impending dismissal1 برکناری قریب الوقوع وزیر امور خارجه عربستان

1394/07/21

به گزارش آسمونی به نقل از ابنا ـ سایت مصری «اخبار الحصری» گزارشی را در خصوص «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان منتشر و ادعایی را مطرح کرد.
این سایت مصری با انتشار این گزارش خبر داد که مساله انتخاب یک وزیر جدید برای وزارت امورخارجه عربستان به جای «عادل الجبیر» وزیر خارجه کنونی این کشور تا بهار سال آینده میلادی قطعی شده است.

مقامات عربستان معتقد هستند که تا آن زمان سرنوشت پرونده های منطقه همچون ورود نظامی روسیه در جنگ سوریه، جنگ در یمن و مساله رفع تحریم های ایران مشخص می شود.
در ادامه این گزارش آمده که تصمیم انتخاب یک وزیر امور خارجه جدید به جای عادل الجبیر که چند ماه به این سمت منصوب شده بود، به دلیل شکست عربستان در برخورد با بحران های منطقه در طول ماه های اخیر گرفته شده است.

مخالفان عادل الجبیر معتقد هستند که او در محافل بین المللی با حالت ناامیدی ظاهر می شود و وزارت امورخارجه عربستان در دوره وزارت او هیچ استراتژی واضحی را نداشته است.
برخی از مسئولان وزارت امورخارجه عربستان گفته اند که شکست های عربستان در اداره منطقه به دلیل به عهده گرفتن اداره امورخارجی توسط محمد بن سلمان ولی ولی عهد است، آنها می گویند عادل الجبیر تنها در حد یک منشی برای محمد بن سلمان است.

عادل الجبیر وزیر امورخارجه کنونی عربستان نتوانسته اعضای خاندان آل سعود را قانع کند که می تواند پرونده های دیپلماتیک عربستان را اداره کند. او صحبت های ضد و نقیض زیادی داشته است و در محافل بین المللی با یک چهره شکست خورده ظاهر می شود که این مساله عصبانیت اعضای خاندان آل سعود را برانگیخته است.
در بخش دیگری از گزارش سایت مصری آمده که برخی از مقامات وزارت امورخارجه عربستان معتقدند انتخاب عادل الجبیر برای منصب وزارت، انتخاب درستی نبوده، به این دلیل که این منصب از قدرت و توان عادل الجبیر بالاتر بوده و او تا مدت ها پس از انتصاب به این منصب در تصمیم گیری متردد بوده است.
نویسنده گزارش سایت مصری در پایان این سوال را پرسیده که جانشین عادل الجبیر برای منصب وزارت امورخارجه کیست ؟
پاسخ او به این سوال این است که آنچه که همه بر روی آن در وزارت امورخارجه عربستان اتفاق نظر دارند، این است که جانشین الجبیر یکی از امرای خاندان آل سعود خواهد بود که سابقه طولانی در تعامل با پرونده های خارجی داشته است.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=116030
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

یک پیشگو: ترامپ ترور می‌شود!

یک پیشگو، مدعی شده است که دونالد ترامپ رئیس‌}مهور ایالات متحده آمریکا ترورو خواهد شد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی