در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > اقدام وقیحانه عربستان سعودی علیه ایران!
کانال تلگرام کوروش

اقدام وقیحانه عربستان سعودی علیه ایران!

saudi arabia and iran اقدام وقیحانه عربستان سعودی علیه ایران!به گزارش آسمونی:

مستشار نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل، با سخنرانی در نیویورک ایران را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کرد.

به نقل از فارس، «سعد بن عبدالله السعد» دیپلمات سعودی و مستشار نمایندگی دائمی عربستان در سازمان ملل روز دوشنبه (دیروز) در برابر یکی از کمیته‌های فرعی مربوط به تجارت و فروش سلاح‌های متعارف در جریان فعالیت‌های مجمع عمومی سازمان ملل، سخنرانی کرد.

خبرگزاری «واس»، عربستان گزارش داد که نماینده عربستان در سازمان ملل مدعی شده که کشورش از پیامدهای جنگ خلیج فارس آسیب زیادی دیده که یکی از آنها قاچاق سلاح از مرزهای جنوبی عربستان به خاک این کشور بوده است.

وی مدعی شده از این سلاح‌ها و تجهیزات نظامی برای اجرای عملیات «تروریستی» در خاک عربستان با هدف برهم زدن امنیت این کشور استفاده شده است که ریاض ضمن شناسایی و کشف آنها، اقدام به منهدم کردن آن کرده است.

عربستان مدعی شده که در طول این سال‌ها گروه‌های تروریستی که آنها را وابسته به ایران می‌داند بازداشت کرده که اقدام به قاچاق سلاح و مواد منفجره به عربستان، بحرین و کویت کرده بودند.

السعد در ادامه ادعاهای خود علیه ایران گفت: ایران با تسلیح گروه‌های مذهبی و تروریست، جنگ‌های مذهبی را در منطقه گسترش می‌دهد و این مسأ‌له نشان دهنده رویکرد ایران در انتشار ویرانی و تقویت طائفه گرایی در منطقه است که در نهایت این پرسش را ایجاد می‌کند که حکومت ایران به قوانین بین المللی احترام می‌گذارد یا انقلابی است که می‌خواهد ایدئولوژی خود را به دیگر کشورها صادر کند؟

وی ادامه داد که مثال‌ها در این زمینه زیاد است و ایران با حمایت از حزب الله که عربستان آن را تروریستی نامیده، این گروه را به ابزاری برای ایران برای دخالت در امور داخلی لبنان تبدیل کرده است که عناصر خود را به دیگر کشورها ارسال کرده‌اند.

دیپلمات سعودی ایران را به حمایت و اعزام نیروهای حزب الله به یمن و سوریه متهم کرد و در ادامه ادعاهای واهی خود گفت: ایران از وضعیت مهاجران افغان سوء استفاده کرده و آنها را به سوریه اعزام کرده است و سران القاعده را در کشور خود پناه داده و به آنها سلاح و تجهیزات نظامی داده است.

مستشار نماینده دائمی عربستان در سازمان ملل گردان فاطمیون، زینبیون و گردان ابوالفضل عباس را که به عنوان مدافعین حرم با تروریست‌های تحت حمایت عربستان در سوریه می‌جنگند؛ گروه‌های تروریستی خواند و گفت این نیروها در سوریه دست به جنایت جنگی زده‌اند.

عربستان در سلسله‌ای از اتهامات بی‌پایه و اساس در خصوص عراق نیز اظهار نظر کرده و با وجود اینکه حضور ایران در عراق در سطح مستشاری است آن هم به درخواست دولت این کشور مدعی شده که ایران با تلاش برای ایجاد فتنه در عراق گروه‌های مسلح شیعه این کشور را تسلیح می‌کند.

این مسئول سعودی که کشورش به گواه سازمان‌های بیطرف بین المللی در یمن دست به جنایت‌های جنگی بی‌شماری زده ایران را متهم کرد که به یمن سلاح می‌فرستد و از انصار الله حمایت می‌کند که به گفته او با مردم یمن در جنگ است.

وی در پایان گفت: ایران بی دلیل در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار نگرفته بلکه به دلیل سیاست‌ها و رویکرد تخریبی حامی تروریست‌اش.

السعد همچنین مدعی شد انصارالله با استفاده از موشک‌های ایرانی به خاک عربستان حمله می‌کند و این کشور مقابله با حملات یمنی‌ها را حق مسلم خود می‌داند این در حالی است که در آخرین جنایت ریاض در یمن صدها غیرنظامی یمنی هدف حمله هوایی عربستان در صنعا قرار گرفته بودند.

منبع: جام نیوز

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=208107
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

نظر روحانی در مورد احتمال رای آوردنش در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش آسمونی:در مورد احتمال رای آوردنش در انتخابات آینده با خنده گفت:ما نمی‌توانیم پیشگویی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی