تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > توافق لوزان، زمینه ساز رشد بنیادی تر دانش هسته ای در کشور است
تبلیغات اینترنتی

توافق لوزان، زمینه ساز رشد بنیادی تر دانش هسته ای در کشور است

Lausanne agreement the underlying fundamental growth in nuclear science in the nation توافق لوزان، زمینه ساز رشد بنیادی تر دانش هسته ای در کشور است

1394/01/17

رییس انجمن مخاطره شناسی ایران با تبریک توافق هسته یی لوزان تاکید کرد: رسیدن به مرحله فهم و درک سیاسی یکدیگر، سامان دهی تخصصی فعالیتهای هسته‌یی ایران و تبدیل فردو به یک مرکز فناوری فیزیک هسته یی، امکان رشد بنیادی تر دانش هسته یی را در ایران فراهم خواهد کرد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم مقیمی، استاد دانشگاه تهران و رییس انجمن مخاطره شناسی ایران در پیامی توافق هسته یی ایران با کشورهای بزرگ هسته ای جهان را تاییدی بر اقتدار علمی هسته ای ایران عنوان کرده که سبب کاهش بسیاری از مخاطرات ایران خواهد شد.

در این پیام آمده است: «شعار انقلاب اسلامی ایران از ابتدا تعامل و تفاهم با بسیاری از کشورهای جهان بود نه تخاصم یعنی کاهش مخاطره نه افزایش مخاطره. صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته یی ایران و صلح آمیز ماندن آن ریشه در فرهنگ وتمدن بشر دوستانه و شرافت ایرانی دارد. فرهنگی که اساس آن بر کاهش مخاطره است. درک و فهم سیاسی از چنین فرهنگی توسط غیر ایرانیان، نیاز مند کار بیشتر، صبر و بردباری، عقلمندی و علم مداری و تعامل و تفاهم و مشارکت و مذاکره با آنان است.

رسیدن به مرحله فهم و درک سیاسی یکدیگر، سامان دهی تخصصی فعالیتهای هسته ای ایران و تبدیل فوردو به یک مرکز فناوری فیزیک هسته یی، امکان رشد بنیادی تر دانش هسته یی را در ایران بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

برای کاهش مخاطرات هسته ای، ضروری است کشورهای جهان دست از نگهداری و تولید تسلیحات هسته یی دست بردارند و نشان دهند که درک و فهم جهانیان و جهان‌بانان قرن بیست و یک بالاتر از قرن گذشته است.

ایران نه در حال و نه در آینده نیازی به بمب اتم ندارد و نخواهد داشت. امیدواریم روزی جهان نیازی به آن نداشته باشد.

انجمن مخاطره شناسی ایران از تیم مذاکره کننده و تمام کسانی که در این راستا در ایران و جهان تلاش کرده و سبب کاهش مخاطرات می شوند، تشکر و قدر دانی می کند.»

- همین حالا عضو کانال تلگرام آسمونی شوید: کلیک نمایید

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=89911
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

english-official-arrived-to-tehran

مقام انگلیسی وارد تهران شد

به گزارش آسمونی: پیش از ظهر امروز، معاون وزیر خارجه انگلیس در امور خاورمیانه وارد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی