تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > جان کری: مخالف کار کردن بانک های خارجی با ایران نیستیم
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • جان کری: مخالف کار کردن بانک های خارجی با ایران نیستیم

  95/02/04

  جان کری وزیرامور خارجه آمریکا روز جمعه در نیویورک پیش ازدیدار با محمد جواد ظریف وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت: آمریکا مخالف کار کردن بانک های خارجی با ایران مطابق با شروط توافق هسته ای نیست.

  John-opposed-to-work-for-Bank-external-b

  به گزارش آسمونی،به نقل از ایرنا کری پیش ازدیدار با همتای ایرانی خود گفت: آمریکا سد راه معاملاتی که پس از اجرایی شدن برجام مجاز دانسته شده است، نمی شود ونخواهد شد.
  وی خاطرنشان کرد که تلاش می کند تا نااطمینانی های موجود در محافل تجاری در خارج از آمریکا درباره سرمایه گذاری در ایران را حل و فصل کند.
  کری افزود: اکنون فرصت هایی برای بانک های خارجی برای کار کردن با ایران وجود دارد ؛ متاسفانه به نظر می رسد که برخی بانک های خارجی دچار سردرگمی هایی شده اند و ما می خواهیم که این مسائل را روشن سازیم.
  وی خاطرنشان کرد: تنها استثنا دراین زمینه، بانک ها وشرکت هایی هستند که مقام های آمریکا آنها را در فهرست سیاه تحریم قرار داده اند.
  براساس این گزارش، محمد جواد ظریف نیز گفت : امیدوار است که توضیحات کری به بهبود کار کمک کند.
  ظریف گفت : امیدواریم که با این صحبت های (جان) کری وزیر خارجه آمریکا ، شاهد اجرای جدی تمام مزایای (توافق هسته ای) که ایران باید طبق توافق هسته ای از آنها برخوردار شود ، باشیم.
  وی افزود که تهران امیدوار است اظهارات کری موجب گشوده شدن مسیر دشواری شود که به دلیل نگرانی بانک ها از رویکرد آمریکا در قبال اجرای تعهدات بسته شده است.
  کری نیز گفت: قابل درک است که برخی شرکت ها برای احساس اطمینان در زمینه کار کردن درایران به زمان نیاز دارند؛ وخاطرنشان کرد که تهران نیزلازم است گام هایی برای نوسازی سامانه بانکی خود بردارد.
  وزیرامور خارجه آمریکا گفت: ازجمله تحریم های مرتبط با موضوع هسته ای که برداشته شدند ، تحریم هایی بودند که ازتعامل ایران با بانک های غیر آمریکایی درزمینه دسترسی به اعتبارات محدود شده ایران جلوگیری می کردند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=142668
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  جزئیات جدید از تیراندازی در کاخ پادشاه

  به گزارش آسمونی:برخی منابع شنبه شب اخباری از تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاهی عربستان سعودی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.