تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > بعید است ترامپ یک جانبه زیر کل قرارداد «برجام» بزند
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • بعید است ترامپ یک جانبه زیر کل قرارداد «برجام» بزند

  it-is-unlikely-that-trump-cancel-total-contract-unilaterally-nuclear-dealبه گزارش آسمونی:

  سخنگوی پیشین وزارت خارجه گفت: ترامپ از موضوع برجام در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری این کشور به عنوان یک حربه علیه اوباما استفاده کرد و بعید می دانم که ترامپ یکجانبه زیر آن بزند.

  حمیدرضا آصفی سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه، در گفتگو با برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو، با بیان اینکه اظهارات ترامپ در مورد برجام در زمان تبلیغات مطرح شده است، ادامه داد: او در مورد برجام موضع گیری های متناقضی داشته است  همانطور که در مورد مسائل داخلی آمریکا نیز متناقض صحبت کرده و در مواردی صحبت های خود را عوض کرده است، در مورد برجام نیز دلیلی ندارد که مواضعش عوض نشود.

  این دیپلمات سابق کشورمان با بیان اینکه اولویت اول ترامپ مسائل داخلی این کشوراز جمله مسائلی چون تولید، اشتغال، بهداشت و غیره است، ادامه داد: او در مرحله دوم به موضوع سیاست خارجی خواهد پرداخت. برخی در داخل ایران فکر می کنند همین که ترامپ وارد کاخ سفید شود می گوید کاغذ برجام را بدهید تا ببینم چیست. در حالی که به نظر من این تصور درست نیست.

  وی با بیان اینکه ترامپ در زمان تبلیغات از برجام به عنوان یک حربه علیه اوباما استفاده کرد، در بخش دیگر از صحبت های خود گفت: به نظر می رسد کاری که ترامپ در مورد برجام می کند در این راستاست که سخت گیری ها و نظارت ها بر روی این قرارداد را بیشتر کند و در حوزه های دیگر اقدام به اشکال تراشی علیه ایران کند.

  آصفی با بیان اینکه احتمال این را نمی دهم که آمریکا بخواهد یک جانبه زیر همه چیز در مورد این قرار داد بزند و باید مقداری صبر کرد تا تیم سیاست خارجی وی مشخص شود، خاطر نشان کرد: تا دو ماه دیگر باید صبر کنیم تا ببینیم لابی هایی مختلفی که انجام می شود به چه نتیجه ای می رسد و خروجی مشورت ها به ترامپ چه خواهد بود.

  سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در بخش دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه ما با سخت تر از ترامپ نیز کار کرده ایم و در این ارتباط تجربه داریم و در این مورد جای نگرانی نیست، گفت: آنها می دانند که نمی توانند با زبان زور و از موضع بالا با ایران صحبت کنند.

  وی با بیان اینکه ترامپ از موضوع برجام در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری این کشور به عنوان یک حربه علیه اوباما استفاده کرد، اظهار کرد: بعید می دانم که ترامپ بعد از حضور در کاخ سفید بخواهد یک جانبه زیر کل این قرار داد بزند.

  آصفی با بیان اینکه آمریکایی ها به لحاظ عرفی و قانونی نمی توانند این قرارداد را نقض کنند، ادامه داد: البته بارها دیده ایم که آنها قطعنامه های بین المللی از جمله قطعنامه های شورای امنیت علیه اسرائیل را نقض کرده و زیر پا گذاشته اند.

  منبع: خبرگزاری دانشجو

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=217057
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  سخنگوی دولت: رفع حصر نزدیک است

  به گزارش آسمونی:ما در شرایطی هستیم که همه باید در کنار هم باشیم و اینکه …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.