آسمونی
اخبار سیاسی

روسیه: حمله هوایی اسرائیل باعث سرنگونی هواپیمای روسی شد

ثبت نام لاتاری

به گزارش آسمونی : روسیه اعلام کرد هواپیمای نظامی این کشور که همزمان با حمله موشکی جنگنده‌های اسرائیلی به لاذقیه ناپدید شد، با شلیک اشتباهی پدافند هوایی سوریه سرنگون شده است.
به نقل از راشاتودی، ارتش روسیه اعلام کرد حمله هوایی دوشنبه شبِ رژیم صهیونیستی به سوریه زنجیره‌ای از اتفاقات را به دنبال داشت که به سرنگونی هواپیمای نظامی ایلوشین روسیه  از سوی موشک‌های زمین به هوای اس-۲۰۰ سوریه در استان لاذقیه منجر شد.

وزارت دفاع روسیه امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد چهار جنگنده اف-۱۶ رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه مواضعی را در لاذقیه سوریه هدف قرار دادند. این جنگنده‌ها در ارتفاع کم پرواز می‌کردند و شرایط خطرناکی را برای هواپیماها و کشتی‌های مستقر در منطقه ایجاد کرده بودند.

ارتش روسیه اعلام کرد در حالی که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در حال انجام عملیات بودند، ناوچه نیروی دریایی فرانسه (Auvergne) و جنگنده Il-۲۰ روسیه در منطقه حضور داشتند.

در بیانیه مذکور آمده است: «خلبان‌های اسرائیلی از جنگنده روسیه به عنوان پوشش استفاده کردند و شرایط را به گونه‌ای رقم زدند که هواپیمای روسی هدف سامانه دفاع هوایی سوریه قرار بگیرد. در نتیجه Il-۲۰ که سطح مقطع راداری گسترده‌تری نسبت به اف-۱۶ دارد از سوی سامانه موشکی اس-۲۰۰ سرنگون شد.»

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد صهیونیست‌ها حتما می‌دانستند هواپیمای روسی در منطقه است، اما این موضوع جلوی فتنه‌انگیزی آن‌ها را نگرفت.

بنا بر اعلام این وزارت‌خانه، رژیم صهیونیستی همچنین باید از قبل درباره عملیاتش اطلاع رسانی می‌کرد، اما این کار را تنها یک دقیقه پیش از آغاز حمله انجام داد که هیچ زمانی برای جابجا کردن هواپیمای روسی و انتقال آن به منطقه‌ای امن باقی نگذاشت.

وزارت دفاع روسیه همچنین با تاکید بر اینکه حمله هوایی شب گذشته رژیم صهیونیستی موجب سقوط این هواپیما شد، اعلام کرد “مسکو حق خود را برای پاسخگویی به این حمله محفوظ می‌داند.”

طبق گفته منابع روسی، هواپیمای نظامی ایلوشین روسیه حامل ۱۴ سرنشین بود که شب گذشته در حین پرواز در اطراف پایگاه هوایی حمیمیم در لاذقیه از صفحه رادار محو شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تازه های مرتبط

موافقت روحانی با بررسی پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

طاهره رضایی

آمادگی ایران برای قطع اینترنت توسط آمریکا

طاهره رضایی

سفیر ژاپن: شرکت‌های ژاپنی همچنان در ایران خواهند ماند

خبر جدید نیویورک تایمز از کشته شدن خاشقجی

هر زمان که اراده کنیم می‌توانیم از برجام خارج شویم/قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم مردم در چه وضعیتی هستند/در تاریخ آمریکا تیمی کینه‌ توزتر از دولت فعلی این کشور علیه ایران نبوده است

طاهره رضایی

ترامپ: آماده‌ی توافق واقعی با ایران هستیم نه معامله‌ای شوخی‌وار مثل برجام

درج نظر