تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > لغو تمرین های نظامی اسرائیل در رابطه با حمله به ایران
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • لغو تمرین های نظامی اسرائیل در رابطه با حمله به ایران

  Israel cancels military exercises in connection with an attack on Iran 1

  1393/03/11

  رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، دو هفته پیش در مراسمی رسمی اذعان کرد که آموزش نیروهای دوره احتیاط، به‌ دلیل کاهش جدی بودجه، متوقف شده و این امر او را نگران کرده‌است.

  به گزارش آسمونی به نقل از جام نیوز، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند که در نتیجه کاهش جدی در بودجه وزارت جنگ و ارتش این رژیم، تمرین‌های نظامی خلبانان ذخیره ارتش اسرائیل نیز لغو شده‌است.

  ارتش اسرائیل پروازهای آموزشی هفته‌های آتی خود را در نتیجه کاهش بودجه محدود کرده‌است.

   خلبانان دوره ذخیره ارتش اسرائیل، با هدف حفظ آمادگی، تمرین‌های هفتگی داشته‌اند، که با طرح‌های نظامی این رژیم برای حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران در ارتباط بوده‌است.

  بنابر این گزارش، برنامه سفر خلبانان نیروی هوایی و نه تنها خلبانان دوره ذخیره، که قرار بود در ادامه امسال در چارچوب تمرین مشترک سالیانه با نیروهای آمریکایی به نام پرچم قرمز در حریم هوایی آمریکا به تمرین بپردازند، لغو شده‌است.

  این گزارش‌ها می‌گوید، پیش از توقف تمرین‌های هوایی برای خلبانان ذخیره، برخی تمرین‌های دریایی و زمینی نیز متوقف شده بود.

  به گزارش رادیو فردا(Radio Farda)، این پایگاه خبری این هفته به نقل از یک مقام بلندپایه امنیتی، بدون ذکر نام او، نوشت: «این وضعیت نگران‌کننده از سال ۲۰۰۵ تاکنون سابقه نداشته‌است.»

  این مقام امنیتی در همین حال، گفته بود، نظر به پیش‌بینی‌های قبلی ارتش نسبت به بروز این وضعیت، اکثر تمرین‌هایی که برای سال ۲۰۱۴ برنامه‌ریزی شده بود، در ماه‌های اولیه سال، به طور فشرده انجام شد.

  وزیر جنگ اسرائیل در هفته‌های اخیر چند بار گفته‌است که این وزارتخانه با بحران مالی جدی روبه‌روست و یکی از راهکارها، محدود کردن دوره‌های تمرین و حتی توقف برخی آموزش‌ها برای نیروهای ذخیره است.

  همچنین ارتشبد بنی گانتز، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل، دو هفته پیش در مراسمی رسمی اذعان کرد که آموزش نیروهای دوره احتیاط، به‌دلیل کاهش جدی بودجه، متوقف شده و این امر او را نگران کرده‌است.

  به گفته گانتز، کاهش بودجه، چالش کم‌سابقه‌ای برای مجموعه امنیتی بوجود آورده و این امر، پیامدهای بدی بر روی ارتش خواهد گذاشت. ارتشبد گانتز که حق انتقاد از دولتمردان را ندارد، ناخرسندی خود را از کاهش بودجه بر اثر تصمیم وزیر دارایی اینگونه بیان کرد که متأسفانه اولویت‌های ملی، از جمله در ارتباط با مسایل امنیتی، تغییر کرده‌است.

  اما یائیر لاپید، وزیر امور دارایی اسرائیل، فشارهای سنگین وارده ارتش و وزارت جنگ را رد کرده‌ است. لاپید گفته ‌است که تأمین خواسته‌های اجتماعی دیگر شهروندان اولویت بیشتری دارد و ارتش در خرج کردن پول بیت‌المال، به بهانه تهدیدهای امنیتی اغراق می‌کنند.

  به گفته لاپید، ارتش و وزارت جنگ اسرائیل به “چاه ویل” مبدل شده‌اند که هر بودجه‌ای را که بگیرند، می‌بلعند و هنوز شاکی نیز هستند.

  در همین حال، به نوشته وای.نت، با وجود شکایت‌های جدی مسئولان ارشد نظامی از عواقب نگران‌کننده کاهش بودجه، هنوز بودجه نظامی امسال ارتش این رژیم، رقمی چشمگیر است.

  بودجه نظامی در سال ۲۰۱۴، پنجاه و یک میلیارد شِکِل (واحد پول اسرائیل) است و افزون بر آن، دو میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون شکل دیگر هم در آخرین لحظه به آن برای پوشش بدهی‌های مالی سال ۲۰۱۳ افزوده شده‌است. این مبلغ معادل پانزده میلیارد و پانصد میلیون دلار است. در برخی از سال‌های گذشته، بودجه نظامی به حدود هجده میلیارد دلار نیز رسیده بود. اما اسرائیل هنوز نیز سالیانه دو میلیارد و پانصد میلیون دلار از آمریکا کمک نظامی می‌گیرد، که کمتر از سه میلیاردی است که در طول سال‌ها دریافت می‌کرد.

  کابینه امنیتی اسرائیل متشکل از شماری معدود از وزیران این رژیم، قرار است در هفته‌های آینده بودجه نهایی وزارت جنگ و ارتش را مورد بازنگری قرار دهد.

  ناظران می‌گویند، در آستانه این بازنگری است که سران ارتش و وزارت جنگ بیشترین تلاش را برای دریافت بودجه بیشتر به عمل می‌آورند و این خواسته را نیز از تریبون‌های عمومی بیان می‌کنند.

  شهروندان اسرائیلی یکی از سنگین‌ترین مالیات‌ها را در جهان می‌پردازند و سیستم بشدت سختگیر مالیاتی اسرائیل، در سرزمینی که از منابع طبیعی برخوردار نیست، با برقراری سامانه‌ای شبه پلیسی می‌تواند آخرین درآمدهای شهروندان را برای دریافت مالیات و افزایش درآمد دولت، ردگیری کند.

  اکثر این مالیات با واریز شدن به خزانه دولت، برای بودجه‌های امنیتی و نظامی خرج می‌شود.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=63580
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  پروانه سلحشوری: نتایج عملکرد ۱۳ ساله گشت ارشاد با سند و مدرک گزارش شود/ چه حجاب بهتری در جامعه ایجاد شده است؟/ مگر آقای روحانی نگفت، بگذارید مردم زندگی کنند؟/ فکر می‌کنید در خانه‌هایشان نمی‌توانند برقصند؟

  به گزارش آسمونی:برخی اظهاراتی می‌کنند، اما عملشان طور دیگر است، مگر آقای روحانی نگفت، بگذارید …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.