در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > ایران به نیمی از پول‌های آزاد شده دسترسی خواهد داشت
کانال تلگرام کوروش

ایران به نیمی از پول‌های آزاد شده دسترسی خواهد داشت

n00016508 t ایران به نیمی از پول‌های آزاد شده دسترسی خواهد داشت

1394/11/14

به گزارش آسمونی به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت پولی که در پی لغو تحریم ها در دسترس ایران قرار می گیرد پول خود این کشور است که پیش از این به علت تحریم ها به آن دسترسی نداشت.

وی گفت:  ایران در پی لغو تحریم ها به حدود پنجاه میلیارد دلار خود دسترسی خواهد داشت زیرا تقریبا نیمی از پولی که آزاد می شود و حدود پنجاه میلیارد دلار آن به علت بدهی در اختیار چینی ها  و دیگر کشورهایی خواهد بود  که از ایران طلب مالی دارند.

همچنین ذکر این مسئله نیز ضروری است که آنها باید بخشی از این پول آزاد شده را نیز صرف تاسیسات زیر بنایی خود کنند. بنابراین آنها به همه مبلغی که آزاد می شود دسترسی نخواهند داشت. ما همانطور که بارها گفته ایم این کشور به حدود پنجاه میلیارد دلار از پول ازاد شده خود دسترسی خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای ما امنیت مردم آمریکا در اولویت نخست قرار دارد و برای همین نیز در بررسی سابقه و پرونده پناهجویانی که از سوریه آمده اند، بیش از پناهجویان دیگر مناطق دنیا دقت به عمل می آید. این فرایند اندکی به درازا می کشد ولی ما به تعهد خود در این خصوص پای بند هستیم.

جان کربی ضمن حمایت از توافق بین کره جنوبی و ژاپن برای حل اختلاف های ارضی، درباره تحولات در سرزمین های اشغالی اضافه کرد:  باور ما این است که همه باید راهی برای ابراز مخالفت و نارضایتی خود به شکلی آشتی جویانه داشته باشند و فلسطینی ها نیز استثنا نیستند.

برای همین است که جان کری در تلاش برای تسریع و از سرگیری گفتگوهای دو طرف دارد. شکی نیست که هر دو طرف آزاد هستند که دیدگاه ها و اعتراض و مخالفت های خود را بیان کنند.

از دیگر سو، از دیدگاه ما مطلوب نیست که افراد بی گناه در این فرایند آسیب ببینند. همچنین شعارهایی از سوی هر دو طرف که باعث افزایش التهاب و احساسات می شود، مناسب نیست.

 
 
 
 
 

 

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=132791
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

یک پیشگو: ترامپ ترور می‌شود!

یک پیشگو، مدعی شده است که دونالد ترامپ رئیس‌}مهور ایالات متحده آمریکا ترورو خواهد شد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی