تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سیاسی > روحانی در دفاع از کابینه دوازدهم: هیچ وزیری را بر مبنای رفاقت و گرایش سیاسی انتخاب نکردم/ تاکید مقام معظم رهبری بر شروع سریع تر دولت
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • روحانی در دفاع از کابینه دوازدهم: هیچ وزیری را بر مبنای رفاقت و گرایش سیاسی انتخاب نکردم/ تاکید مقام معظم رهبری بر شروع سریع تر دولت

  hassan rohani1 1 روحانی در دفاع از کابینه دوازدهم: هیچ وزیری را بر مبنای رفاقت و گرایش سیاسی انتخاب نکردم/ تاکید مقام معظم رهبری بر شروع سریع تر دولت

  به گزارش آسمونی، حسن روحانی؛ رئیس‌ جمهوری کشورمان برای دفاع از کابینه دوازدهم در صحن علنی مجلس حاضر شد تا از وزرایش دفاع کند.

  اهم سخنان روحانی را در ادامه می‌خوانید:

  *مجلس همواره اصول اخلاقی را مورد توجه قرار می دهد و این بار بیشتر همه نمایندگان مخالف و موافق کاری کارشناسانه طبق مستندات و اطلاعاتی که داشتند صحبت کردند و جز این از مجلس شورای اسلامی توقع دیگری نیست.

  *دولت و مجلس بار سنگین انجام مطالبات ملی این ملت رشید و بزرگ را بر دوش گرفتیم همه ما می دانیم که شرایط ما آسان نیست.

  *راه صاف و ساده ای پیش روی ما نیست، در شرایط امروز دنیا برای اروپا و آمریکا و آسیا و دیگر قاره ها هم مسیر حکمرانی ساده نیست.

  *همه بودجه ما حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است.

  *۴۰ هزار میلیارد تومان در سال گذشته ما برای صندوق های بازنشستگی دادیم. که مربوط به دولت و بودجه نیست، خود صندوق باید متکفل باشد.

  *یک وقتی من می گفتم خزانه خالی تحویل گرفتیم بعد دیدیم صندوق ها هم خالی بود که ما تحویل گرفتیم هیچ صندوقی امروز قادر نیست به تعهدات خود عمل کند.

  *اینگونه نصف بودجه برای صندوق ها می رود، اگر بدهی دولت به بخش خصوصی بانک ها و بانک مرکزی را هم حساب کنیم دیگر چیزی نمی ماند.

  *توفیق بزرگی بر دوش وزرا، معاونین و نمایندگان مجلس هم هست.

  *اینکه شما به وزرا رای اعتماد می دهید یعنی ما با هم کاری را شروع کردیم.

  *خواهش می کنم از مجلس همانطور که نظارت می کنند به همان نسبت هم وزرای خودشان را که رای اعتماد دادند را تشویق کنند و کمک کنند.

  *آنهایی که نقد و اشکالاتی را مطرح کردند به وزرا و دولت کمک کردند.

  *برنامه ای که دولت به مجلس می دهد قبلا در انتخابات به رای مردم گذاشته است و خوشبختانه صداوسیما هر روز تبلیغش این بود که مردم رای به فرد نمی دهید و رای به برنامه می دهید و دفعات پیش اینطور نبود اما این بار به این نکته توجه کرد.

  *بسیاری از نقدها و اشکالات شما ، ایرادهای واردی هست و باید تصریح شود یعنی وقتی برنامه وزرا می آید خوب است که وزرا بر مبنای صحبت هایی که در مجلس شده برنامه را مرور کنند اصلاح و تکمیل کنند.

  *خواست ما رای قاطع به همه ۱۷ وزیر است برای شروع کار است، نمی گویم که ما بی نقص هستیم خیر همه نقاط قوت و ضعف داریم اما همه تلاشم را بکار گرفتم با همه کسانی لازم می دیدم مشورت کردم حرف بسیاری را به جان خریدم و گوش کردم با فراکسیون سه گانه مجلس هم نشستیم و نکات مهم آن ها را توجه کردیم همه را درکنار هم قرار دادیم و بهترین هایی که ما توانستیم انتخاب کنیم همین هایی است که به مجلس معرفی کردیم.

  *خدا گواه است اگر فردی قوی تر کارآمد و توانمندتر برای هر وزارتخانه ای پیدا می کردم تردید نمی کردم.

  *هیچ گاه بر مبنای اینکه این فرد با من رفاقت قدیمی داشته یا حتی در چهارسال گذشته چگونه با هم رفتار کردیم یا از چه جناح و حزبی هست برای من مطرح نبوده است.

  *دولت دوازدهم فرای اصولگرایی، اصلاح طلبی و اعتدال گرایی اما به اصول، اصلاح و اعتدال اهمیت می دهد.

  *ما بهتر از این افراد در تلاش خودمان پیدا نکردیم.

  *پیشنهاد با ما و رای با شما هست.

  *ای کاش می شد رای به کل وزرا یک جا باشد کما اینکه در بسیاری از کشورها چنین است.

  *امید ما بر این است که هرچه سریعتر دولت را شروع کنیم.

  *یکی از شهدا در مجلس اول راجع به اعتبار نامه اش حرف بود، گفتند به او رای ندهید تا رقیبش در انتخابات میان دوره ای رای بیاورد چون او بهتر است حالا در مورد وزرا هم نمی توان چنین گفت.

  *یک وزیر اگر شروع نکند ناچار باید سرپرست بگذاریم دو سه ماه بگذرد بعد فرد جدید معرفی شود خودبخود زمان زیادی گرفته می شود

  *اولویت اول ما شاید امروز سرعت کار است.

  *برای اولین بار بود فکر می کنم که مقام معظم رهبری در سخنرانی نماز عید فطر تاکید کردند که هرچه سریعتر دولت تشکیل شود و در سالن کناری هم ایشان گفتند که شما کی دولت را معرفی می کنید گفتند زودتر دولت معرفی شود شروع به کار کنید.

  *اینکه در یکسال بیش از ۶۰۰ هزار نفر اشتغال خالص داشته باشیم کار کمی نیست اما با توجه به نیاز کشور ما عقب هستیم با توجه به برنامه ششم هم ما عقب هستیم

  *من به تک تک وزرایی که در دولت یازدهم بودیم یکی از بحث ها همواره اشتغال بوده است که اولویت همه ما اشتغال است

  *برنامه دولت دوازدهم امنیت، آرامش و پشت سر آن پیشرفت است

  *بیش از نیمی از زمان چشم انداز از دست رفته و تقریبا ۱۲ سال گذشته و هشت سال باقی مانده است باید گام های بلندی بر داریم دوران جهش هست

  *یک وقتی در قفل شده ای بنام تحریم مقابل ما بود حالا این در باز شده بعضی می خواهند که همان جای اول بمانند، اما باید تکان خورد، همه باید به صحنه بیاییم

  *آیا اشتغال جز از طریق سرمایه و فناوری امکان پذیر هست؟

  *ما نمی توانیم بر اساس فناوری گذشته حرکت کنیم

  *۵۰ سال است که خودرو ساز هستیم، شما توانستید با خودرو خود بازار صادراتی بدست آورید، بازار آسیا و اروپا و شرق و غرب را بدست آورید؟

  *مگر می شود روی تکنولوژی قدیمی بایستیم و بگوییم که تکان نمی خوریم خب باید خودمان مصرف کنیم در این صورت نمی توانیم دیگر صادرات داشته باشیم.

  *ما باید صادرات غیر نفتی داشته باشیم، ما در یک میدان رقابت در حال حرکت هستیم، بدون تکنولوژِی نمی شود.

  *یک حوزه نفتی را یک شرکت خارجی آمد و گفت با تکنولوژی برتر به ۱۰۰ هزار بشکه می رسانم حتی یک کشور پیشرفته اروپایی می گوید ۸۰ هزار بشکه می رسانم کشور دیگری می گوید من ۱۲۰ هزار بشکه استخراج می کنم اگر می خواهیم از منابع نفتی درست استفاده کنیم ما تکنولوژی و سرمایه می خواهیم.

  *آقایی راجع به قراردادی می گفت فلان شرکت که میخواهد انجام دهد خودمان می توانیم گفتیم باشه چقدر سرمایه می خواهد گفت ۶ تا ۷ میلیارد سرمایه می خواهد گفتیم داری، گفت خیر .

  *ما امروز هم تکنولوژی می خواهیم هم سرمایه می خواهیم.

  *ما در فضای مجازی فناوری می خواهیم، چرا یک شبکه اجتماعی ایرانی وقتی کاربر به یک میلیون می رسد هنگ می کند اما یک شبکه اجتماعی خارجی ۱۰۰ میلیون کاربر را تحمل می کند این یعنی تکنولوژی .

  *باید اشتغال ایجاد کنیم که به فناوری بسته است داخلی و خارجی هم فرقی نمی کند.

  *یکی از بزرگترین وظایف وزارتخارجه ما فعالیت اقتصادی است در این دوره.

  *وزیرخارجه باید کنار برجام بایستد و نگذارد دشمنان ایران و آمریکا موفق شوند.

  *باید قهرمان میدان مبارزه در برابر استکبار باشد.

  *آمریکا اینقدر کمک نمی خواهد که شما می خواهید کمک کنید شما به ملت ایران به ملت خودتان کمک کنید.

  *حراست از نهال نوپای برجام وظیفه وزارت خارجه است، از شوخی برخی هم نترسد.

  *آن کسی که در برابر آمریکا خم می شود خودش زودتر هول می دهد که برجام را به پایان برساند او به اندازه کافی کمک دارد سما ملت خود را کمک کنید وزرات خارجه حراستش امروز نگهداری از نهال برجام است و از شوخی برخی هم نترسد و برخی ها عادت دارند به یک جملاتی…

  *دومین وظیفه وزرات خارجه که در این مقطع مهمترین وظیفه باشد بخش اقتصادی است که باید در این راه قدم بگذارد در شرایط امروز نمی توانیم برای پیش رفت ایران به سمن سعی و خطا برویم.

  *امروز دیگر سعی و خطا از ما پذیرفته نیست و باید از تجربه ۴۰ ساله خودمان و جهانیان استفاده کنیم.

  *در برخی از اتحادیه ها وقتی ما وارد می شویم و مشارکت می کنیم مانند اورآسیا می بینیم که راه باز می شود.

  *وزارت خارجه باید سرمایه گذاری را تسهیل کند و وزرات اقتصاد باید سرمایه گذاری را بیارود و سایر وزارتخانه ها باید موانع سرمایه گذاری را بردارند.

  *در انتخاب این تیم به دنبال هم افزایی بودم و به دنبال این نبودم که ۱۷ قهرمان ناهماهنگ معرفی کنم.

  *اگر یک تیم ناهماهنگ که هر شخص به تنهایی بسیار خوب باشد نمی تواند کار خوبی را انجام دهد.

  *هماهنگی در دولت بسیار مهم است و خود شما هم در مجلس می دانید که این موضوع چقدر مهم است و در کار اجرایی این موضوع خود را بیشتر نمایان می کند.

  *آقای زنگنه جوانی را معرفی کرد که به عنوان وزیر نفت ایفای وظیفه کنند و بنده مشاورش می شود پیشنهادش وسوسه انگیز بود اما بنده به ایاشن گفتم من ۱۰۰ میلیون سرمایه خارجی می خواهم یک وزیری می خواهم که اسمش برای جذب سرمایه برند باشد و برخی از وزرای ما اسامیشان در دنیا برند جذاب است.

  *دکتر ظریف در دنیای سیاسیت برای همه یک چهره جذاب است و این برای حیثیت و کشور ما مهم است و برای من مهم است که وزیر نفت من کسی باشد که سرمایه خارجی بیارود.

  منبع: نامه نیوز

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  اجازه نخواهیم داد دشمن ما را به زانو درآورد/ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/قیمت سامانه نیما پایین‌تر خواهد آمد

  به گزارش آسمونی:رئیس جمهور گفت:قیمت ارز حتماً از قیمتی که امروز در سامانه نیما هست، …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.