تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس با فرماندهان اطلاعات سپاه

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس با فرماندهان اطلاعات سپاه

95/06/09

Majlis National Security Commission

جمعی از فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران در جلسه فوق العاده صبح سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، امنیت منطقه و شرایط حضور قدرت های خارجی و راهبردهای آنها را تشریح کردند.

به گزارش آسمونی به نقل از ایرنا حسین نقوی حسینی ، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه ابتدا موضوع منطقه و شرایط حضور قدرت های خارجی به ویژه آمریکایی و علت و اهداف و راهبردهای آنها مورد بحث و بررسی قرار گفت.
نماینده ورامین در مجلس افزود: در تحلیل راهبردهای دشمن، نقش جنگ نیابتی و ایفای نقش عربستان سعودی و ایجاد داعش تبیین شد. آنچه امروز در سوریه، عراق به طور غیرمستقیم و در یمن به طور مستقیم از طرف عربستان انجام می شود، جنگ نیابتی است که در منطقه صورت می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در این جلسه گفته شد که آمریکایی ها با شش راهبرد در بحران منطقه نقش آفرینی کردند و تلاش می کنند با کمک انگلیس و فرانسه، جهان اسلام را تبدیل به مرزهای خونین کنند. آنها با حمایت از القاعده و داعش، جنگ را به درون مسلمانان کشیدند و در این مسیر گروه ها و ارتش های بی سر تشکیل شده که هیچ کشوری مسوولیتی در قبال آنها ندارند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها در منطقه، درگیریها را به اختلافات مذهبی و قومی کشانده اند. ورود روسیه به صحنه جنگ علیه داعش و گروه های تروریستی – تکفیری، معادلات آمریکایی ها و عربستان را تحت تاثیر قرار داد و همگرایی منطقه ای و ائتلاف چهارجانبه را تقویت کرد. بنابراین موقعیت داعش و گروه های تروریستی و تکفیری در سوریه در حال تضعیف است.
نقوی حسینی در تشریح مطالب مطرح شده در جلسه کمیسیون امنیت ملی گفت: در عراق شرایط خیلی بهتر شده است و اغلب مناطق این کشور از وجود داعش و گروه های تکفیری و تروریستی پاکسازی شده است. در این مسیر، راهبرد جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی سوریه و عراق و مقابله با دخالت بیگانه به ویژه آمریکایی ها در کشورهای منطقه و مبارزه با هر نوع گروه تروریستی است.
وی افزود: فردا صبح – چهارشنبه – هم این جلسه ساعت 6.30 تشکیل و بحث ادامه پیدا خواهد کرد.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=194651
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

جایگاه ارتش ایران در رده‌بندی جهانی

به گزارش آسمونی: موسسه ” گلوبال فایرپاور ” در آماری که اخیرا منتشر کرده اعلام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.