خانه > اخبار > اخبار سیاسی > داعش پس از توافق هسته‌ ای ، حمایت‌ های خود در منطقه را از دست داد
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • داعش پس از توافق هسته‌ ای ، حمایت‌ های خود در منطقه را از دست داد

  daesh-after-nuclear-agreement

  1394/05/12

  به گزارش آسمونی مهدی مطهرنیا، کارشناس مسائل بین الملل، درباره تغییر سیاست های آنکارا در قبال داعش در منطقه ، گفت: پس از توافق هسته ای ایران، در چارچوب تاثیر و تاثرمتقابل سیاست های هسته ای در منطقه، ترکیه دریافته است که اکنون باید اعمال سیاست های خود در زمین داعش را در موقعیت کنونی آشکار سازد.

  قبل از این ترکیه تلاش داشت تا از برگ برنده مماشات با داعش و حمایت های پنهان از داعش به ادعای برخی از تحلیلگران، سمت و سویی تحرک خود را تغییر و با پیوستن مجدد به سیاست های آمریکا در منطقه و شرکت در ائتلاف ضد داعش، جهت گیری واگرایانه خود با آمریکا را در این مساله ترمیم نماید چرا که با امضای توافقنامه هسته ای و موفقیت دولت یازدهم در تعامل سازنده عملا ایران اکنون خود معرف اسلام متعادل و به الگوی اثرگذاری برای اسلام متعادل تبدیل شده است.

  وی افزود: از این رو آنکارا باید در جهت سیاست های منطقه ای خود فراموش نکند که حلقه واصل اتحادیه اروپا به همسایگان خلیج فارس خواهد بود و از این جهت، باید در پی گسترش نفوذ خود به شمال عراق باشد و آن را در وضعیت کنونی تثبیت نماید.

  مطهرنیا در همین باره یادآور شد: داعش یک گروه افراطی است که از درون استعداد تکه تکه شدن درونی دارد و با توجه به حل و فصل پرونده هسته ای ایران حمایت های ضمنی خود را در منطقه از دست داده و لذا آینده داعش بیشتر در حوزه عقلانیت ابزاری معطوف به جغرافیای آسیایی خاوری خواهد بود تا بتواند به عنوان ابزاری جهت توجیح حضور بیشتر در آسیای خاوری شود.

  این استاد دانشگاه گفت: آمریکا مولف داعش است و سیستم های اطلاعاتی کشورهای مانند عربستان موسس داعش هستند، داعش به عنوان ابزاری در جهت تحت فشار قرار دادن ایران و جنبش های هم جهت با انقلاب حاکم بر ایران به وجود آمده است.

  داعش یک گروه تروریستی است که از دل قاعده برخواسته است و آمریکا به عنوان مولف از آن به عنوان توجیح حضور خود در منطقه سود می برد ائتلاف علیه داعش در واقع تمدیدی برای همکاری های هم جهت با آمریکا در منطقه تلقی می شود اما چون داعش یک ابزار سیاسی برای رسیدن به اهداف تعریف شده عملیاتی در منطقه است موقعیتش نیز تا زمانی قابل قبول است که این اهداف دنبال شده و وجود این گروه بتواند ابزاری برای توجیح و تفسیر این موضوع در منطقه باشد.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=103894
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  مقتدی صدر به دنبال جنگ با ایران است؟

  به گزارش آسمونی:مقتدی صدر به دنبال جنگ با ایران است؟ /فیاض: خطر مقتدی صدر را …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.