در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی به احتمال عمدی بودن سقوط جرثقیل در مکه
کانال تلگرام کوروش

واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی به احتمال عمدی بودن سقوط جرثقیل در مکه

being intentional to the crane collapse in mecca واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی به احتمال عمدی بودن سقوط جرثقیل در مکه

1394/07/01

عضو کمیسیون امنیت ملی اعتقاد دارد که تنها راه حل بحران یمن مذاکره است.

به گزارش آسمونی به نقل از نامه نیوز،نوذر شفیعی ،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد مطرح شدن این معنا که عربستان به دلیل اینکه توجهات از یمن را به سمت مسائل دیگر ببرد حادثه سقوط جرثقیل را عمدا طراحی کرده است گفت:

“موضوع اینقدر مهم نبوده است که عربستان بخواهد از این طریق توجه افکار عمومی را به چیز دیگری معطوف کند،به عبارت دیگر این اتفاق مانع از این نشد که توجهات از یمن منحرف شود و از نظر ما یک امر اتفاقی ولی در عین حال مهم بود”.

وی اظهار داشت:از نظر ما چنین حوادثی نباید اتفاق بیفتد ودر واقع وقوع چنین حوادثی ناشی از بی تدبیری بوده است،البته ممکن است برنامه ریزی های دیگری هم از طرف عربستان شده بود زیرا الان در یکی از هتل های مکه اتفاقی بروز کرده است .

شفیعی با بیان اینکه حادثه جرثقیل حادثه عادی بوده است که امکان وقوع آن در هر کشور دیگری هم بوده است گفت:در حوزه سیاست هر چیزی امکان پذیر است ولی بعید می دانم که عربستان مدیریت شده به دنبال این حادثه بوده است مگر اینکه بخواهد از این فضا استفاده های لازم را خودش ببرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مورد اینکه آیا عربستان می تواند در یمن موفق باشد و به اهدافش برسد نیز گفت:موفقیت تعریف دارد و تعریف آن یک امر نسبی است ،مثلا ممکن است کل جمعیت یمن ازبین بروند و ینمی ها بگویند که ما پیروز شدیم که این پیروزی نیست زیرا کل جمعیت از بین رفته است و دیگر این پیروزی معنی ندارد یا ممکن است عربستان احساس کند که باید تغییر و تحولاتی را صورت دهد که این موفقیت ها نسبی است .

شفیعی خاطرنشان کرد:مسئله یمن باید با مذاکره حل شود و اینچنین نیز می شود زیرا چاره‌ای جز این نیست ،ممکن است ما بتوانیم یک وضعیت را تغییر دهیم اما حفظ ان وضعیت کار دشورای است یعنی اگر درنتیجه مذاکره جابجایی قدرت در یمن انجام نشود نگهداری قدرت کار دشورای خواهد بود.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=113108
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

نظر روحانی در مورد احتمال رای آوردنش در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش آسمونی:در مورد احتمال رای آوردنش در انتخابات آینده با خنده گفت:ما نمی‌توانیم پیشگویی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی