در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سیاسی > ما بهتر از آیت الله خامنه ای کسی را نمیشناسیم که بتواند کشور را اداره کند
کانال تلگرام کوروش

ما بهتر از آیت الله خامنه ای کسی را نمیشناسیم که بتواند کشور را اداره کند

Untitled 1 68 ما بهتر از آیت الله خامنه ای کسی را نمیشناسیم که بتواند کشور را اداره کند1394/11/24

به گزارش آسمونی اکبر هاشمی رفسنجانی در برنامه تبلیغاتی خود برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که عصر امروز از سیمای جمهوری اسلامی پخش شد با بیان اینکه انتخابات خبرگان و مجلس مقوم نظام جمهوری اسلامی است اظهار کرد: شرط نمایندگی مجلس خبرگان، خبرگی و دانش کافی است و ما از همان ابتدا قرار گذاشتیم که برای انتخابات خبرگان دو شرط اجتهاد و عدالت را باهم داشته باشیم.

وی ادامه داد: در همه انتخابات برگزار شده در نظام جمهوری اسلامی ایران هم بُعد اسلامیت و هم بُعد جمهوریت رعایت شده است.

هاشمی رفسنجانی در ادامه با اشاره به سابقه تاسیس مجلس خبرگان اظهار کرد: وقتی مجلس خبرگان در نهادهای اساسی کشور آورده شد طبق قانون اساسی پس از امام باید شورای رهبری تشکیل می شد و نمایندگان خبرگان موکلف به تشخیص و تعیین افراد شورا بودند.

وی ادامه داد: امام در اواخر عمر خود توجه کردند که تشکیل شورایی از مراجع در آینده مشکل ساز می شود لذا دستور دادند قانون اساسی در چند زمینه از جمله امر مزبور اصلاح شود.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری افزود: ما در حال بازنگری قانون اساسی بودیم که امام رحلت فرمودند بنابراین باید ولی فقیه را فورا تعیین می کردیم تا مشروعیت نظام دچار خدشه نشود؛ از این رو در اولین جلسه پس از رحلت امام نسبت به انجام این کار اهتمام ورزیدیم.

هاشمی رفسنجانی بیان داشت: پس از نهایی شدن بازنگری قانون اساسی و رای به رهبری فردی، در جلسه خبرگان، آیت الله خامنه ای به اجماع آرا به عنوان رهبر انتخاب شدند.

وی افزود: ما بهتر از آیت الله خامنه ای کسی را نمیشناسیم که بتواند کشور را اداره کند چرا که رهبری نظام باید واجد شرایط زیادی از جمله فقاهت، عدالت، مدیریت، تقوا و بینش قوی سیاسی و اجتماعی باشد.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: انتخابات پیش رو بسیار سرنوشت ساز است و شرایط منطقه در بدترین وضع است و خطر جنگ های بزرگ منطقه ای با دخالت ابر قدرت ها در پیش است از این رو با حضور مردم در این انتخابات وضع ما در دنیا چندین پله بهتر می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: صداوسیما برای تبلیغات داوطلبان انتخابات خبرگان روش عادلانه ای را طراحی کرده است.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=133484
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

یک پیشگو: ترامپ ترور می‌شود!

یک پیشگو، مدعی شده است که دونالد ترامپ رئیس‌}مهور ایالات متحده آمریکا ترورو خواهد شد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی