تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > دو “ادویه ای” که مانع پیشرفت “سرطان” می شوند

دو “ادویه ای” که مانع پیشرفت “سرطان” می شوند

The-spices-that-hinder-progress-cancer--are

 

1392/09/20

این ادویه برای بیماران مبتلا به “پارکینسون” مفید است.کارکامین یک از اجزای اصلی “زردچوبه” و “ادویه کاری” است که در مهار “واکنش های التهابی” نقش دارد. این ماده یک “ترکیب پلی فنلی” است که موجب ایجاد رنگ در زردچوبه و ادویه کاری می شود. پودر زردچوبه از سال ها قبل برای درمان بیماری های التهابی مختلف مانند “آرتروز” کاربرد داشته است.

در مطالعات سالیان اخیر کاربردهای درمانی بسیاری برای “کارکامین” مشخص شده است. به عنوان مثال در ماه مارس سال 2012 مطالعات محققان ایالت میشیگان نشان داد که کارکامین برای بیماران مبتلا به پارکینسون مفید است. مطالعات دانشمندان آلمانی نشان می دهد که کارکامین گسترش (متاستاز) “سرطان پروستات” را متوقف می کند.

سرطان پروستات یکی از شایع ترین موارد بدخیمی است که اغلب دیر تشخیص داده می شود و زمانی درمان آغاز می گردد که سرطان به بافت های دیگر بدن سرایت کرده است (متاستاز) و خطر مرگ بیمار را تهدید می کند. مطالعات قبلی نشان داده بود که کارکامین متاستاز تومور در سرطان ریه، سینه و “سرطان های سر” و گردن را نیز متوقف می کند.

کارکامین موجب کاهش سنتز ترکیباتی موسوم به “سیتوکین” توسط سلول های تومور می شود. سیتوکین ها موجب پیشرفت سرطان و متاستاز می شوند.

پژوهشگران معتقدند که می توان از کارکامین به عنوان عامل پیشگیری کننده در بیماران مبتلا به BHP (تکثیر خوش خیم سلول های پروستات) و یا زنان با سابقه خانوادگی “سرطان سینه” استفاده نمود.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=48055
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

دانستی های جالب درباره خواب و خواب دیدن!

در اینکه خواب پدیده شگفت‌آوری است شکی نیست اما اینکه ۲۶ سال از زندگی‌مان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.