تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > علت سکوت وزیر بهداشت درباره تجمیع بیمه‌ها
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • علت سکوت وزیر بهداشت درباره تجمیع بیمه‌ها

  95/01/22

  قائم‌مقام وزیر بهداشت با تشریح علت سکوت وزیر بهداشت درباره تجمیع بیمه‌ها گفت: ما سر آن چیزی که از نظرمان علمی، کارشناسی و محتوم است کماکان پافشاری می‌کنیم، کما اینکه دوستان وزارت رفاه به‌طرف تجمیع عملکردی بیمه‌ها حرکت کردند.

  The cause of the silence of the Minister of health about collecting insurance

  به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، در آخرین روز رسمی فعالیت‌ کاری سال 94، خبرگزاری تسنیم میزبان آخرین مهمان خود از مدیران کشور در سال «دولت و ملت، هم‌دلی و هم‌زبانی» بود و او هم کسی نبود جز دکتر ایرج حریرچی ــ سخنگوی وزارت بهداشت و قائم‌مقام وزیر بهداشت؛ مدیری که جایگاه استادی و فوق‌تخصص سرطان‌های سر و گردن را یدک می‌کشد.

   

  برحسب روال رایج انتشار مصاحبه‌های تفصیلی، قرار بر این گذاشته شد تا مطالب و گفت‌وگوی سخنگوی وزارت بهداشت پس از تأیید و اصلاحات لازم بعد از تعطیلات نوروزی منتشر شود، حال به‌دلیل فراخور برخی مطالب قائم‌مقام وزیر بهداشت که به‌نوعی تازگی دارد و شامل اخبار مهم و از مهمترین چالش‌های روز حوزه سلامت است، از این گفت‌وگوی مفصل؛ بحث و سؤالی درباره سرنوشت تجمیع بیمه‌ها و سکوت وزیر بهداشت درباره این موضوع به‌خلاف ماه‌های گذشته؛ انتخاب و به آن پرداخته می‌شود.

  تسنیم: براساس برآوردها عنوان می‌شود 80 درصد مجلس تغییر پیدا کرده است. برنامه وزارت بهداشت برای تعامل با مجلس جدید چیست؟

  حریرچی:واقعیت این است که ما تجربه‌ای که با مجلس فعلی هم داریم جزو وزارتخانه‌هایی بودیم که تعامل خیلی مثبتی با مجلس داشتیم، جناح‌های مخالف مجلس هم با ما همکاری بسیار خوبی داشتند، امیدواریم که همکاران مجلس جدید هم که می‌آیند همکاری خوبی داشته باشند.

  من قبلاً اعلام کردم که ما در حوزه سلامت که حوزه کمتر سیاسی است، ولی حتی اگر داخل و خارج نظام هم همه با هم متحد شویم، اینکه به جای مطلوب برسیم خیلی سخت است، ولی حالا اینکه به همدیگر پشت پا بیندازیم و هُل دهیم که دیگر تکلیف معلوم است، در حالی که رهبر معظم انقلاب نیز دو بار در انتخابات بر موضوع مشارکت داخل و خارج نظام تأکید کردند.

  تسنیم: فکر می‌کنید با این مجلس چالش‌تان بیشتر است یا مجلس گذشته؟

  حریرچی: دوستان جدیدی که به مجلس می‌آیند حتماً با توجه به اینکه ظاهراً گرایش بیشتری به دولت دارند ــ البته محاسبه دقیق نکردم ــ حتماً همکاری بیشتری خواهند کرد کما اینکه مجلس قبلی هم این کار را کرد.

  تسنیم: آیا روح حاکم بر مجلس جدید تجمیع بیمه‌ها را قبول دارد؟ چون وزیر در این مورد سکوت کرده است، فکر می‌کنید پشیمان شده یا ناامید یا احساس می‌کند پشتش خالی است؟

  حریرچی: بحث تجمیع بیمه‌ها هم زمانش ارتباطی به مجلس جدید و سابق ندارد. ما سر آن چیزی که از نظرمان علمی، کارشناسی و محتوم است کماکان پافشاری می‌کنیم، کما اینکه دوستان وزارت رفاه هم بر این پافشاری می‌کنند و عملاً دارند می‌روند به‌طرف تجمیع عملکردی بیمه‌ها و دارند کارهای قابل توجهی می‌کنند منتهی ما پیشنهادمان را به دولت دادیم.

  دولت هم گروهی را برای بررسی مأمور کرده است که ما پیشنهاد کردیم ولی سکوت هم نیست. جاهایی هم که پیش بیاید اظهارنظرمان را می‌کنیم.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=140075
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  مصرف بستنی کیلویی و پنیرتبریزی ناقل بیماری تب مالت

  آسمونی : محمد حسین عزیزی رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران در خصوص هشدارنسبت …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.