در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > هوای تهران در شرایط هشدار
تبلیغات اینترنتی

هوای تهران در شرایط هشدار

Tehran weather conditions alerts هوای تهران در شرایط هشدار

1392/10/03
مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت:هوای تهران با قرار گرفتن شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 154 وارد شرایط هشدار شد.
محمدهادی حیدرزاده با بیان اینکه این شاخص روز گذشته روی 147 قرار داشت گفت: ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون امروز با 7 واحد افزایش نسبت به روز گذشته هوای پایتخت را در شرایط هشدار قرار داد. در حال حاضر آلاینده منواکسید کربن با ایستادن روی عدد 42 در شرایط پاک، ازن با ایستادن روی عدد 14 و در شرایط پاک، دی اکسید نیتروژن با ایستادن روی عدد 69 در شرایط سالم، دی اکسید گوگرد با ایستادن روی عدد 27 در شرایط پاک و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با ایستادن روی عدد 79 در شرایط سالم است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران به بیماران قلبی، ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد: از تردد غیر ضروری در هوای آزاد و همچنین سایر افراد از انجام فعالیتهای شدید بدنی در فضای باز خودداری کنند.

، روز گذشته نیزمعاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به قرار گرفتن هوای پایتخت درشرایط ناسالم گفت: تا اطلاع ثانوی فعالیت تمام معادن شن و ماسه، واحدهای تولیدی بتن و کارخانجات آسفالت ممنوع است.

به گفته محمد رستگاری، با توجه به اطلاعات رسیده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوای تهران به دلیل غلظت بیش از حد مجاز ذرات معلق، هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط ناسالم قرار گرفته و با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر سکون نسبی هوا از امروز تا پایان هفته پیش بینی می شود افزایش آلاینده های جوی در استان تهران طی دو روز آینده تداوم داشته و سبب کاهش کیفیت هوا و افزایش آلاینده ها شود. بر این اساس محیط زیست استان تهران از آموزش و پرورش استان درخواست کرده است که زنگ ورزش مدارس از امروز تعطیل شود. همچنین محیط زیست استان تهران از اداره کل ورزش و جوانان استان و سازمان ورزش شهرداری استان درخواست کرده است در راستای کاهش ورزش همگانی و فعالیت های شدید بدنی اطلاع رسانی کند.

وی از درخواست محیط زیست استان تهران برای استقرار ایستگاههای سیار اورژانس در مناطق آلوده و پرتردد پایتخت طی روزهای آینده خبر داد. علاوه بر واحدهایی که فعالیتشان در روزهای آتی ممنوع است تمام واحدهای دارای پتانسیل آلودگی هوا هم بایستی با حداقل ظرفیت در این مدت کار کنند. همچنین از تمام مردم به ویژه سالمندان و کودکان درخواست کرد از تردد غیرضروری در معابر، انجام فعالیت های شدید بدنی و فعالیت های ورزشی در فضای باز خودداری کنند.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=48924
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

شیوع آنفلوانزای پرندگان در کشور

رئیس هیات مدیره انجمن مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه آنفلوانزای پرندگان همچنان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی