تلگرام آسمونی
ورود به کانال 👉
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > تکنولوژی در خدمت مبتلایان به اوتیسم‌
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

تکنولوژی در خدمت مبتلایان به اوتیسم‌

technology at the service of autism1 تکنولوژی در خدمت مبتلایان به اوتیسم‌

1394/05/13

اخیرا محققان به دنبال راهکار‌های درمانی برای رشد تکلم کودکان مبتلا به اتیسم متوجه تاثیر استفاده‌ آی پد در پیشرفت تکلم این کودکان شده‌اند.

به گزارش آسمونی ، مریم جباری-روانشناس در روزنامه آرمان نوشت: اختلال اتیسم، مجموعه‌ای از معلولیت رشدی روانی در مشکلات اجتماعی، ارتباطی و چالش‌های رفتاری را دربرمی‌گیرد. افراد مبتلا به اتیسم از نظر پردازش اطلاعات در مغز از هم‌دیگر متفاوت هستند. کودکان مبتلا به اتیسم در رشد مهارت‌های کلامی و غیرکلامی نیز از هم دیگر متفاوت هستند.

کودکان مبتلا به اتیسم در رشد مهارت‌های کلامی و غیرکلامی نیز از هم دیگر متفاوت هستند. برخی از کودکان مبتلا به اتیسم دایره و دامنه واژگانی محدود و برخی دیگر نیز دایره و دامنه واژگانی گسترده‌تری دارند و درباره جزئیات یک موضوع می‌توانند صحبت کنند.

یک سوم کودکان مبتلا به اتیسم مشکلات تکلم دارند و این مشکلات اغلب از سن پنج‌سالگی بروز پیدا می‌کند؛ درست زمانی که کودک شیرین‌زبانی‌ها و جملات کامل و مهارت ارتباطی و تکلم با دیگران را آموخته و به راحتی می‌تواند با دیگران مکالمه کند، اما با ابتلا به اختلال اتیسم این کودک یا قادر به صحبت کردن نخواهد بود یا جملات طوطی‌وار و الگو‌های تکراری را در محاورات خود با دیگران به کار خواهد گرفت؛ اگرچه درصد کمی از این کودکان نیز قادر به تکلم هستند.

technology at the service of autism تکنولوژی در خدمت مبتلایان به اوتیسم‌

اخیرا محققان به دنبال راهکار‌های درمانی برای رشد تکلم کودکان مبتلا به اتیسم متوجه تاثیر استفاده‌ آی پد در پیشرفت تکلم این کودکان شده‌اند. شبکه معروف CBS نیوز، در این رابطه گزارشی را تهیه کرده است و در این گزارش به استقبال والدین در ثبت‌نام در برنامه مطالعاتی استفاده از ‌آی‌پد اشاره کرده و آورده است: والدین دارای کودکان اتیسمی که کودکانشان اغلب قادر به کاربرد صرفا ١0 کلمه در سن 5 سالگی بوده‌اند، فرزندانشان را در برنامه آموزشی و درمانی استفاده از‌ آی‌پد شرکت داده‌اند.

والدین یکی از کودکان اتیسمی در گفت‌وگو با SCBنیوز سهولت دسترسی به ‌آی‌پد و استفاده آموزشی از آن و تاثیرش در رشد تکلم را یکی از دلایل اصلی ثبت‌نام در این برنامه مطالعاتی دانست.

در این مطالعه محققان دانشگاه لوس آنجلس کالیفرنیا، توانایی ارتباطی 6١‌کودک مبتلا به اتیسم با میانگین سنی 6 تا 8 سال که از ‌آی‌پد استفاده می‌کردند را با کودکان غیر اتیسم که به‌ آی‌پد دسترسی نداشتند، مقایسه کردند. در این مطالعه کودکانی که به‌آی‌پد دسترسی نداشتند رشد کلامی کمتری داشتند و تعداد واژگان مورد استفاده آنها کمتر از ٢0 بوده است و همه 6١ کودک در مطالعه وارد شده و به‌طور هم‌زمان به مدت 6 ماه از گفتار درمانی نیز بهره بردند.

کارن اسنایدر دوک، دانشیار و متخصص در زمینه کودکان اتیسم در آمریکا نیز به سوالات والدین کودکان اتیسمی در این مطالعه پاسخ داد. این مطالعه و نتایج حاصل از آن در مجله روانپزشکی علمی آمریکایی کودک و نوجوان منتشر شد و نتایج نشان داد که کودکانی که از‌ آی‌پد استفاده می‌کنند، نسبت به کودکانی که از ‌آی‌پد استفاده نمی‌کنند، قادر خواهند بود واژگان لغات خود را دو برابر افزایش دهند.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=104066
loading...
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  سفر به ترکیه ممنوع می شود

  به گزارش آسمونی ، سازمان نظارت بر بهداشت روسیه در بیانیه‌ای به شهروندان این کشور …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی