تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > پرداخت بدهی معوق بیمارستان ها آغاز شد
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  پرداخت بدهی معوق بیمارستان ها آغاز شد

  Untitled-11394/11/28

  به گزارش آسمونی معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بدهی سازمانهای بیمه گر به بیمارستانها و مراکز درمانی طرف قرارداد طی چند ماه گذشته باعث بروز مشکلاتی شده بود، گفت: پرداخت بدهی معوق بیمارستانها آغاز شد.

  به گزارش سلامت نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمدعلی همتی با حضور در شبکه خبر در خصوص روند پرداخت بدهی بیمه ها به بیمارستانها، اظهار داشت: با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در کشور، بار مضاعفی به سازمان های بیمه گر ایجاد شد.
  وی افزود: با تحمیل این هزینه ها که گاها دو برابر هزینه های سازمانهای بیمه گر است، در پرداخت مطالبات بیمارستان های دانشگاهی و سایر مراکز طرف قرار داد با تاخیر مواجه شدیم.

  دکتر همتی با بیان اینکه در سازمان تامین اجتماعی دو راهکار برای پرداخت به روز مطالبات و ایجاد رضایتمندی در بیمه شدگان ارائه شد، تصریح کرد: یکی اخذ وام از بانک ملت بود که بر اساس آن پرداخت به مراکز دانشگاهی تا شهریور ماه سال جاری انجام شد و دیگری انعقاد تفاهم نامه مشترک میان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه بود که به موجب آن منابع بانک رفاه به صورت وام در اختیار این سازمان قرار گرفت و اسناد مهر ماه دانشگاه ها به بعد پرداخت می شود.

  وی تشریح کرد: بر اساس این تفاهم نامه تمامی بیمارستانهای دانشگاهی طی دو هفته پس از تحویل اسناد 60 درصد مبلغ و مابقی را پس از رسیدگی اسناد طی 3 ماه دریافت می کنند.
  دکتر همتی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهانه مبلغ 880 میلیارد تومان به مراکز طرف قرارداد پرداخت می کند، گفت: از این میزان حدود 430 میلیارد سهم بیمارستان های دانشگاهی است.

  وی افزود: این مبلغ از محل منابع داخلی سازمان تامین اجتماعی و از دریافت حق بیمه ها تامین می شود.
  معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ماهانه مبلغ 200 میلیارد تومان نیز به داروخانه ها پرداخت می شود، تصریح کرد: این امر نشان از تلاش بی وقفه مجموعه تامین اجتماعی دارد.

  دکتر همتی با اشاره به اینکه هر ماه در سازمان تامین اجتماعی اسناد جدید و متعاقبا پرداخت جدید انجام می شود، گفت: با روش جدیدی که اتفاق افتاده، متوقف نخواهیم شد و 60درصد اسناد از همان لحظه که به دفاتر اسناد ارائه می شوند، طی دو هفته پرداخت خواهد شد و مابقی آن هم بعد از رسیدگی طی 3 ماه انجام می شود.

  وی با بیان اینکه پرداخت به روز مطالبات قطعا به بهبود وضعیت درمان منجر می شود، گفت: وقتی پرداخت به موقع به مراکز درمانی داشته باشیم، قاعدتا بیمارستان های دانشگاهی نیز خدمات بهتری و با کیفیت تری به بیمه شدگان ارائه می دهند.
  وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر فضای مطلوبی بین وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و معتقدیم باید خدمات قابل قبولی را به بیمه شدگان سازمان ارائه کنیم.

  دکتر همتی با بیان اینکه خدماتی که به عنوان بیمه پایه در سازمان تامین اجتماعی ارائه می شود، خدماتی است که در شورای عالی بیمه مصوب می شود، گفت: خوشبختانه در حال حاضر یک وحدت رویه ای در ارائه خدمات ایجاد شده و تمامی سازمان های بیمه گر، خدمات پایه شان یکسان است. درحالیکه در گذشته تفاوت هایی در پرداخت هزینه ها و نحوه پوشش خدمات وجود داشت.

  وی با بیان اینکه سازمان های بیمه گر تامین اجتماعی، کمیته امداد، بیمه سلامت، خدمات درمانی نیروهای مسلح و سایر سازمان هایی که خدمات بیمه ای ارائه می دهند بر اساس وحدت رویه عمل می کنند، افزود: چنانچه خدمت یا داروی جدیدی وارد بیمه ها شود باید از طریق قانونی که همان شورای عالی بیمه است، انجام شود و اینکار همواره در حال انجام است.

  وی افزود: به عنوان مثال بعد از اجرای کتاب ارزش نسبی، حدود 300 خدمت به خدماتی که سازمان های بیمه گر ارائه می کنند، از جمله دندانپزشکی، روانشناختی و مشاوره و خدماتی که در رابطه با تغذیه و جنبه پیشگیرانه از بیماری ها داشت، افزایش یافت.

  معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در خصوص ارائه خدمات دندانپزشکی به بیمه شدگان گفت: در حال حاضر بحث آموزش بهداشت دهان و دندان و پیشگیری به وسیله فلوراید تراپی که در گذشته انجام نمی شد، به خدمات دندانپزشکی افزوده شده است. همچنین پر کردن سطحی دندانها جزو خدماتی است که در رابطه با دندانپزشکی ارائه می شود.

  معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ارائه خدمات با تکنولوژی های جدید ممکن است هنوز در بین خدمات سازمان های بیمه گر نباشد، اظهار داشت: سازمان هایی که خدمات پایه ارائه می دهند با خدمات مکمل متفاوت است.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=133976
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  آخرین آمار ابتلا به تب کنگو در ایران | ابتلای ۳۳ نفر در کشور از ابتدای سال

  به گزارش آسمونی:رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: از ابتدای سال تا‌کنون ۳۳ …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.