تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > آینده «گردشگری ادبی» نویدبخش است

آینده «گردشگری ادبی» نویدبخش است

next-literary-tourism-is-promising

به گزارش آسمونی به نقل از قدس آنلاین،  چند سالی است شاهد بارقه‌هایی از رونق  گردشگری ادبی هستیم و آینده این بخش در کشور نویدبخش است. علیرضا عالم نژاد از فعالان جوان حوزه گردشگری ادبی با بیان این مطلب، گفت: حدود سه سال پیش شاهد برگزاری نخستین سمینار گردشگری ادبی در کشور بودیم که طی آن مفاهیم این عرصه در قالب تئوری و آکادمیک به بحث و بررسی گذاشته شد و من در پی همین سمینار تصمیم گرفتم به اجرای تورهایی در این زمینه بپردازم.

ویژه نامه بزرگداشت 7 آبان، حتماً ببینید: همه چیز درباره کوروش بزرگ

وی افزود: در اولین برنامه تور گردشگری ادبی  خود، به «حسن مقدم»، نمایشنامه نویس و «ملک الشعرای بهار» پرداختیم. چنانکه در خانه پدر حسن مقدم که از خانه‌های تاریخی تهران است، بخش‌هایی از نمایشنامه «جعفرخان از فرهنگ برگشته» را که از آثار این نمایشنامه نویس است، به نمایش گذاشتم  که  نخستین بار در سال 1331 در گراند هتل به روی صحنه رفته است . او در این اثر به تقابل سنت و مدرنیسم می‌پردازد که در زمان خود و حتی امروز از موضوعات قابل تأمل است. همچنین همراه با دختر ملک الشعرای بهار، خانم «چهرزاد بهار» به دو فضای زندگی این شاعر پا گذاشتیم و از رازها و زندگی ملک الشعرا شنیدیم.

عالم نژاد  اضافه کرد: در ادامه برنامه گردشگری ادبی خرداد ماه سال گذشته، متأثر از کتاب «قصه گذر ایلچی»، گردشگران را به محل قتل گریبایدوف بردیم و رویدادهای این ماجرا را با حضور نویسنده آن، بهنام ابوترابیان مرور کردیم. در سال جاری نیز برنامه‌هایی برای آبان ماه پیش بینی کردیم که مرتبط با فضای کتاب و کتابخوانی است.

این فعال گردشگری که بر تهران گردی متمرکز است، گفت: هنوز شاهد اتفاق‌هایی که دلمان می‌خواهد، نبوده‌ایم، زیرا گردشگری، صنعتی نو پاست و نمی‌توان انتظار داشت بدون فراهم شدن مقدمات آن بر موضوعات و گرایش‌های آن توجه شود. البته در این زمینه در برخی شهرها  فعالیت‌های امیدوار کننده‌ای دیده می‌شود که یزد از جمله این شهرهاست.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=203343
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

health-ministry

صادرات داروی ایرانی به اروپا

به گزارش آسمونی: وزیر بهداشت با تشریح جدیدترین امتیاز تولید داروی ایرانی برای صادرات، از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.