تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > هشدار وزارت بهداشت درباره دومین عامل سرطان ریه در فصل سرما
تبلیغات اینترنتی

هشدار وزارت بهداشت درباره دومین عامل سرطان ریه در فصل سرما

Ministry of Health warns about the second season of lung cancer هشدار وزارت بهداشت درباره دومین عامل سرطان ریه در فصل سرما

1393/10/25

کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت نسبت به افزایش خطر گاز «رادون» در فصل سرما، به عنوان دومین عامل سرطان ریه بعد از سیگار هشدار داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا مهندس علی گورانی گاز رادون را از جمله تشعشعات و پرتوگیری‌های طبیعی خواند و گفت: بیش از 50 درصد آسیب‌هایی که انسان از تشعشعات دریافت می‌کند تنها به گاز رادون مربوط می‌شود.

کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت ادامه داد: «رادون» نیز مانند سایر گازها در مکان‌هایی که از تراکم بیشتری برخوردار باشد، خطر بیشتری نیز دارد. خطر گاز رادون در اماکن مسکونی و داخل منازل بیشتر است و در فضای آزاد خطری ندارد. خطر گاز رادون به ویژه در مناطقی که شرایط بهداشت مکان مناسب نیست و گاز در داخل منازل تجمع می‌یابد، مانند کپرها و خانه‌های زیرزمینی، بیشتر است. همچنین در منازل نوساز که ممکن است طراحی تهویه آن‌ها مناسب نباشد، رادون می‌تواند خطرساز باشد.

گورانی تاکید کرد: غلظت بالای گاز «رادون» هنگام تجمع برای ریه خطرناک است؛ به طوری که گاز رادون پس از سیگار به عنوان دومین عامل سرطان ریه در دنیا شناخته شده است. از آنجا که در زمستان و فصل سرما تهویه منازل کمتر می‌شود، احتمال تجمع گاز رادون در منازل نیز بیشتر می‌شود و همانطور که اشاره شد غلظت بالای آن خطر سرطان ریه را به دنبال دارد.

کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت گفت: لازم است به تهویه منازل در فصل سرما توجه جدی شود.

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=84552
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

decoding-of-the-three-screens-of-medical-personality

رمزگشایی از 3 پرده شخصیتی پزشک تبریزی / پای سریال‌های ماهواره‌ای در میان است؟

به گزارش آسمونی: پرونده «پزشک خوش خط تبریزی» مدتی است که در صدر خبر رسانه‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.