تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > جایگاه میکروب شناسی در مراکز درمانی تثبیت شود
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

جایگاه میکروب شناسی در مراکز درمانی تثبیت شود

Microbiological status of medical centers to be established

۱۳۹۳/۰۶/۰۴

به گزارش آسمونی رییس انجمن میکروب شناسی ایران بر ضرورت توجه به کیفیت آزمایش‌های بیماران تاکید کرد و گفت: بزرگترین مطالبه ما این است که جایگاه این حرفه در مراکز درمانی تثبیت شود، زیرا مشکلات بسیاری در آزمایشگاه‌های سراسر کشور داریم.

دکتر محمد مهدی فیض آبادی درمنطقه علوم پزشکی تهران، به مشکلات صنفی پیش روی فارغ التحصیلان رشته میکروب شناسی اشاره کرد و افزود: ما در فضای علمی فعالیت می کنیم و سعی داریم کمتر وارد مسائل صنفی شویم و از بعد علمی و آموزشی تا حد امکان به مراکز دولتی مشاوره و همفکری لازم را ارائه می‌دهیم.

وی بیان کرد: بزرگترین مطالبه ما این است که جایگاه این حرفه در مراکز درمانی تثبیت شود، زیرا مشکلات بسیاری در آزمایشگاه‌های سراسر کشور داریم.

رییس انجمن میکروب شناسی با تاکید بر اینکه باید به کیفیت آزمایش‌های بیماران توجه شود، افزود: اگر در انجام آزمایشات دقیق و صحیح، اهمال شود می‌تواند تبعات بدی را به دنبال داشته باشد.

فیض آبادی با اشاره به اینکه تشخیص و درمان به موقع بسیار با اهمیت است، گفت: به رشته میکروب شناسی به جهت تاثیری که در تشخیص بیماری‌ها دارد، باید بهای لازم داده شود. در واقع به هر میزان که به اهمیت این رشته در خصوص طب پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها کم توجهی شود تبعات سنگینی را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: نمی توانیم به انتظار بنشینیم که اگر مشکل حادی پیدا شد تازه دست به کار شویم؛ بلکه باید از قبل به لحاظ آموزشی، فناوری و کنترل آماده و مهیا باشیم تا بتوانیم به موقع اقدامات لازم را انجام دهیم. به عنوان مثال اخیرا بیماری ویروسی در عربستان پیدا شد؛ اما مسئولان این کشور سریعا آن را تشخیص دادند و راهکارهای لازم را برای جلوگیری از شیوع آن به کار بستند.

رییس انجمن میکروب شناسی ایران با بیان اینکه البته مراکز تحقیقاتی ما نیز خوب کار می کنند، گفت: لازم است همیشه از فعالیت‌های پژوهشی پشتیبانی شود تا کار ارتقاء یابد.

فیض آبادی در ادامه از برگزاری پانزدهمین کنگره میکروب شناسی ایران از ۴ تا ۶ شهریورماه جاری خبر داد و افزود: شرکت در این کنگره برای رشته‌های علوم پایه پزشکی و تخصص داخلی، جراحی، ریه، ۱۱.۵ و برای مابقی رشته‌ها از ۵.۵ تا ۱۱.۵ امتیاز بازآموزی در نظر گرفته شده است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=73549
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  نسخه فائو برای غذای جهان: کاکتوس بکارید

  به گزارش آسمونی:سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد:کاکتوس منبع غذایی مقاوم دربرابر تغییرات آب و …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.