تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > شناسایی 15 مبتلا به وبا در کشور

شناسایی 15 مبتلا به وبا در کشور

identification-of-15-patients-with-cholera-in-the-country

1394/07/30

معاون امور بهداشت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی 15 فرد مبتلا به وبا در کشور خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایرنا،علی اکبر سیاری اعلام کرد: تاکنون 15 فرد مبتلا به وبا در شهرهای مختلف کشور از جمله آبادان و قم شناسایی شده اند که این افراد ، بیشتر از جمله کسانی به شمار می آیند که به عراق سفر کرده اند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: باتوجه به شیوع بیماری وبا در عراق از مردم می خواهیم، هنگام عزیمت به این کشور برای شرکت در مراسم عزاداری تا حد امکان به صورت جمعی و کاروان سفر کنند و برای پیشگیری از ابتلا به وبا اصول بهداشتی مانند استفاده از آب و غذای مطمئن را رعایت کنند.

حجاج کمتر در مراسم عزاداری شرکت کنند

این مقام مسئول در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی همچنین برای پیشگیری از شیوع بیماری های تنفسی؛ از حجاج و افراد دچار سرفه و عطسه ، خواست تا کمتر در مراسم عزاداری شرکت کنند.وی، اضافه کرد: باتوجه به این که هنوز خطر انتقال ویروس کرونا از حجاج بازگشته به کشور، وجود دارد از حجاج می خواهیم در هیات های مذهبی و مراسم عزاداری پرجمعیت کمتر حضور یابند و اگر هم در هیات شرکت می کنند حتما از ماسک استفاده کنند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: از برگزارکنندگان مراسم مذهبی در ایام محرم نیز می خواهیم حتما از دستگاه تهویه برای پیشگیری از انتقال بیماری های تنفسی استفاده کنند و کسی را برای دستگاه تهویه مسئول کنند که هر سه دقیقه دستگاه تهویه را به مدت پنج تا هفت دقیقه روشن کند.

سیاری اضافه کرد: نکته مهم دیگری که باید در هیات های مذهبی و دادن نذری ها به مردم رعایت شود این است که از ظروف پلاستیکی برای عرضه مواد غذایی داغ استفاده نکنند که بسیار خطرناک است و اما استفاده از ظروف سلولزی و کاغذی خطری ندارد.معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: خطر دیگری که در این مراسم وجود دارد، امکان مانده بودن غذا و مسمومیت و اسهال ناشی از آن است که از برگزارکنندگان این مراسم می خواهیم در این زمینه مراقبت کنند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=117125
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

air-pollution

آلودگی هوا، عمر ایرانی ها را بر باد می دهد/ 25 درصد بیماری‌ها مربوط به آلودگی هوا است

به گزارش آسمونی: ایرج حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت صبح امروز در اولین همایش بین‌المللی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.