تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > اسیدفولیک غذای بازدارنده ناهنجاری‌های مادرزادی است
ثبت نام لاتاری
اخبار تکنولوژِی

اسیدفولیک غذای بازدارنده ناهنجاری‌های مادرزادی است

baby

۱۳۹۴/۱۰/۰۲

ویتامین اسیدفولیک ناهنجاری‌های مادرزادی و خطر نقص لوله‌های عصبی (NDTS) را کاهش می‌دهد.

به گزارش آسمونی تقویت با اسیدفولیک سبب نقص لوله‌های عصبی فرزندان مصرف کننده آن آرد در بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۲ است به طوری که زنان باردار اگر به اندازه کافی اسید فولیک در دوران بارداری مصرف کنند.
 
مرکز کنترل و پیشگیری (CDC) بیماری آمریکا و وزارت بهداشت بریتانیا به این نتیجه رسیدند که زنان باردار باید ۴۰۰ میکروگرم اسیدفولیک مصرف کنند که به دلیل رژیم‌هایشان باید مکمل‌های اسیدفولیک را مصرف نمایند.
 
براساس دستور سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تمامی تولیدکنندگان حبوبات و ماکارونی باید از اسیدفولیک استفاده کنند که این دستور در ۷۷ کشور دنیا اجرایی شده اما متأسفانه هنوز در انگلستان اجرا نمی‌شود.
 
براساس مطالعه دکتر موریس از دانشگاه مریلند انگلستان با تجزیه تحلیل ناهنجاری‌های مادرزادی برای ارزیابی NTDS و ختم بارداری که در این سال‌های ۲۰۱۲-۱۹۹۱ روی داده است، با مصرف کافی اسیدفولیک ۱.۲۸ در هر ۱۰۰۰ تولد در حدود ۸۱درصد نقص لوله‌های عصبی کاهش یافته است.
 
براساس این تحقیقات با غنی کردن مواد غذایی در آمریکا ۲۳درصد شیوع حاملگی با NTDS کاهش داشته اما در همین دوران هیچ تغییری در انگلستان انجام نشده است.
براساس مطالعه تیم تحقیقاتی، اگر انگلستان سیاست غنی‌سازی را اجرا می‌کرد. حاملگی NTDS بین سال‌های ۲۰۱۲-۱۹۹۸ کمتر رخ می‌داد و شیوع NTD  بیست و یک درصد در دوره ۱۴ ساله کاهش می‌یافت.
 
اگر بارداری به شیوه NTD متوقف نشود همه کودکان متولد شده غیر فعال شده و گرایش خیلی از مادران به مواد مخدر سبب می‌شود که ۵۰۰ نوزاد نارس به دنیا بیایند.
 
جهت پیشگیری از اسپینابیفیدا باید اقدامات نظارتی برای جلوگیری از شیوع بیماری NTD  که شبیه نالیوومید است با غنی‌سازی مواد غذایی با اسیدفولیک گرفته شود.
 
با غنی‌سازی مواد غذایی با ویتامین اسیدفولیک جلوی خیلی از ناهنجاری‌های مادرزادی به سادگی تمام، گرفته شده که به دلیل برنامه‌ریزی غلط این امر میسر نمی‌شود.
 
گفتنی است اسیدفولیک نه تنها برای کاهش خطر ابتلا به NTDS موثر است بلکه برای کاهش سکته‌های اول قلبی و فشارخون سودمند است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=127498
 • تبلیغات اینترنتی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  نان سه برابر حد مجاز نمک دارد

  به گزارش آسمونی:وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: از یک طرف به شرکت …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.