تلگرام آسمونی
ورود به کانال 👉
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > هر ایرانی سالی 340 قرص می خورد
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

هر ایرانی سالی 340 قرص می خورد

Everyone eats the year 340 Tablets هر ایرانی سالی 340 قرص می خورد

1393/05/29

عضو انجمن هیات مدیره انجمن داروسازان ایران نسبت به قرار گرفته ایران در رتبه دوم آسیا در مصرف دارو هشدار داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، دکتر حمید خیری، مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران، در آستانه برگزاری کنگره ملی روز داروسازی که با محوریت توسعه طب سنتی و جایگاه داروسازان در سیاست‌های کلان نظام سلامت برگزار می‌شود، درباره میزان مصرف دارو در ایران گفت: ایران به لحاظ مصرف دارو در آسیا پس از چین دومین جایگاه را دارد و در جهان در ردیف بیستم قرار دارد.

وی افزود: از نظر میزان مصرف خودسرانه دارو نیز ایران سه برابر دیگر کشورهای دنیا مصرف خودسرانه دارد. آمارها حاکی از آن است که هر ایرانی سالانه حدود 340 قرص مصرف می‌کند.

عضو انجمن هیات مدیره انجمن داروسازان ایران افزود: اینکه مصرف خودسرانه دارو در ایران بالاست، نیازمند فرهنگسازی است تا این مصرف خودسرانه کاهش یابد. مسکن‌ها عمدتا در ردیف بالای مصرف خودسرانه قرار دارند.

خیری ادامه دارد: در داروسازی سنتی به دنبال ارتقای جایگاه داروساز هستیم، چراکه داروساز و داروخانه از ارکان اصلی نظام سلامت به شمار می‌روند. داروسازان گروهی از جامعه پزشکی هستند که به سهولت و بدون واسطه با بیماران ارتباط دارند و در صورت لزوم به بیمار مشاوره خواهند داد.

وی بر لزوم کاربرد استانداردهای لازم در جهت به کارگیری اخلاق و عملکرد داروسازان در اداره داروخانه‌ها تاکید کرد و گفت: امانتدار بودن در مقابل بیماران، احترام گذاشتن به آنها، تثبیت جایگاه داروساز در چرخه سلامت، استفاده از قوه تشخیص حرفه‌ای به نفع بیماران و… می‌توانند از استانداردهای اداره داروخانه باشند و امروزه این موضوع به میزان بسیار زیادی مدنظر قرار دارد.

مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران با اشاره به تولید بیش از 90 درصد از داروهای موردنیاز در داخل کشور افزود: بیان واقعیت‌های جامعه داروسازان لازم است. امروز مبحث مالیات از چالش‌های پیش‌روی داروسازان است. سازمان‌های مالیاتی تاکید دارند که داروساز باید دفتر مالیاتی ارائه دهد، گزارش سه ماهه داشته باشد و از صندوق سامانه استفاده کند و عدم به کارگیری هر یک از این موارد از سوی داروسازان در داروخانه‌ها به جریمه‌هایی منجر می‌شود. این در حالیست که پس از گروه کارمندان شفاف‌ترین بخش مالیاتی، به جامعه داروسازی برمی‌گردد.

خیری تاکید کرد: داروسازان ضمن آنکه باید حقوق خود را دریافت کنند، به عدالت مالیاتی نیز اعتقاد دارند. معتقدیم عدالت مالیاتی که موتور آن حقیقت است، عملا با به کارگیری چنین ابزارهایی برهم خواهد خورد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=72936
loading...
 • تبلیغات اینترنتی
 • تبلیغات اینترنتی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  سفر به ترکیه ممنوع می شود

  به گزارش آسمونی ، سازمان نظارت بر بهداشت روسیه در بیانیه‌ای به شهروندان این کشور …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی