تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر

  alzaymer

   

  تاریخ خبر: 1392/04/04

  یافته های جدید حاکی از تاثیر ابتلا به یک ویروس و بروز بیماری آلزایمر است.مطالعه مغز افراد سالخورده نشان دهنده ارتباط بین واکنش ایمنی بیمار به ویروس “سیتومگالوویروس” (CMV) و نشانه های بیماری های آلزایمر است.دکتر “جولی اشنایدر” از مرکز بیماری آلزایمر دانشگاه راش در شیکاگو و مجری این تحقیقات می گوید: تحقیقات بیشتری باید صورت گیرد تا دریابیم چگونه عفونت به ویروس CMV فعال می تواند به این شکل از بیماری زوال عقل منجر شود.با این حال این پژوهش نشان دهنده ارتباط علت و معلولی بین ویروس CMV و آلزایمر نیست.

   

   

  احتمال دارد دیگر محرک های التهابی از جمله دیگر عفونت های ویروسی نیز بتوانند به تغییرات مغزی مشاهده شده در این مطالعه منجر شوند. چنین تغییراتی می تواند موجب زوال عملکرد شناختی منجر به آلزایمر شود.اشنایدر و همکارانش در این مطالعه جدید خون و مایع مغزی –نخاعی بدن افرادی که در طی زندگی شان برای مطالعات کهنسالی و زوال عقل معاینه شده بودند، مورد بررسی قرار دادند.همه این افراد درگذشته بودند؛ آنها در زمان مرگشان به بیماری آلزایمر مبتلا بودند. از این افراد 37 نفر آنتی بادی علیه CMV داشته و 22 نفر نیز به این ویروس مبتلا نبودند.

   

   

  محققان دریافتند 80 درصد از بیمارانی که به عفونت CMV مبتلا بودند میزان زیادی از یک نشانگر التهابی را در مایع مغزی نخاعی خود داشتند این در حالی است افرادی که به این ویروس مبتلا نبودند این نشانگر را نداشتند.نل لورین استاد ایمنی شناسی دانشگاه راش می گوید: چنین تفاوت شفافی از این ایده حمایت می کند که ویروس CMV می تواند به طور ویژه موجب بروز التهاباتی شود که به آلزایمر مرتبط هستند.بیمارانی که میزان بیشتری آنتی بادی علیه CMV داشتند احتمالا سلول های مغزی شان پروتئینی موسوم به کلاف های نوروفیبریل دارد که به بیماری آلزایمر مرتبط است.ویروس “هرپس سیمپلکس” (HSV1 ) ویروس دیگری است که مغز و نخاع را درگیر می کند و با پیشرفت بیماری آلزایمر مرتبط است. اما تحقیقات جدید ارتباطی را بین HSV1 و نشانگرهای بیماری آلزایمر در نمونه های بیماران مورد نظر نیافت.

   

   

  این بررسی هیچ نشانه ای از ارتباط بین میزان بالای عفونت CMV و میزان بتا امیلوئید – مهمترین نشانگر بیماری آلزایمر نیافت.با این حال محققان دریافتند سلول های انسانی عفونی به CMV در ظروف آزمایشگاهی موجب افزایش پروتئین بتا امیلوئید شده است.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=35781
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  این شیرها تقلبی هستند!

  به گزارش آسمونی:اگر از تقلبی بودن شیر میترسید نگران نباشید روش هایی برای تشخیص تقلبی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.