در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر
کانال تلگرام کوروش

کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر

alzaymer1 کشف ارتباط ابتلا به یک ویروس و بروز آلزایمر

 

تاریخ خبر: 1392/04/04

یافته های جدید حاکی از تاثیر ابتلا به یک ویروس و بروز بیماری آلزایمر است.مطالعه مغز افراد سالخورده نشان دهنده ارتباط بین واکنش ایمنی بیمار به ویروس “سیتومگالوویروس” (CMV) و نشانه های بیماری های آلزایمر است.دکتر “جولی اشنایدر” از مرکز بیماری آلزایمر دانشگاه راش در شیکاگو و مجری این تحقیقات می گوید: تحقیقات بیشتری باید صورت گیرد تا دریابیم چگونه عفونت به ویروس CMV فعال می تواند به این شکل از بیماری زوال عقل منجر شود.با این حال این پژوهش نشان دهنده ارتباط علت و معلولی بین ویروس CMV و آلزایمر نیست.

 

 

احتمال دارد دیگر محرک های التهابی از جمله دیگر عفونت های ویروسی نیز بتوانند به تغییرات مغزی مشاهده شده در این مطالعه منجر شوند. چنین تغییراتی می تواند موجب زوال عملکرد شناختی منجر به آلزایمر شود.اشنایدر و همکارانش در این مطالعه جدید خون و مایع مغزی –نخاعی بدن افرادی که در طی زندگی شان برای مطالعات کهنسالی و زوال عقل معاینه شده بودند، مورد بررسی قرار دادند.همه این افراد درگذشته بودند؛ آنها در زمان مرگشان به بیماری آلزایمر مبتلا بودند. از این افراد 37 نفر آنتی بادی علیه CMV داشته و 22 نفر نیز به این ویروس مبتلا نبودند.

 

 

محققان دریافتند 80 درصد از بیمارانی که به عفونت CMV مبتلا بودند میزان زیادی از یک نشانگر التهابی را در مایع مغزی نخاعی خود داشتند این در حالی است افرادی که به این ویروس مبتلا نبودند این نشانگر را نداشتند.نل لورین استاد ایمنی شناسی دانشگاه راش می گوید: چنین تفاوت شفافی از این ایده حمایت می کند که ویروس CMV می تواند به طور ویژه موجب بروز التهاباتی شود که به آلزایمر مرتبط هستند.بیمارانی که میزان بیشتری آنتی بادی علیه CMV داشتند احتمالا سلول های مغزی شان پروتئینی موسوم به کلاف های نوروفیبریل دارد که به بیماری آلزایمر مرتبط است.ویروس “هرپس سیمپلکس” (HSV1 ) ویروس دیگری است که مغز و نخاع را درگیر می کند و با پیشرفت بیماری آلزایمر مرتبط است. اما تحقیقات جدید ارتباطی را بین HSV1 و نشانگرهای بیماری آلزایمر در نمونه های بیماران مورد نظر نیافت.

 

 

این بررسی هیچ نشانه ای از ارتباط بین میزان بالای عفونت CMV و میزان بتا امیلوئید – مهمترین نشانگر بیماری آلزایمر نیافت.با این حال محققان دریافتند سلول های انسانی عفونی به CMV در ظروف آزمایشگاهی موجب افزایش پروتئین بتا امیلوئید شده است.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=35781
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

شیوع آنفلوانزای پرندگان در کشور

رئیس هیات مدیره انجمن مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه آنفلوانزای پرندگان همچنان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی