تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > از شایعه تا واقعیت استامینوفن مرگ آور به نام «دگلوفین»
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

از شایعه تا واقعیت استامینوفن مرگ آور به نام «دگلوفین»

acetaminophen-death-as-dglvfyn۱۳۹۴/۱۰/۲۵
به گزارش آسمونی به نقل از فارس، نهم مهرماه ۱۳۹۲ پیامک مشکوکی به نقل از بیمارستان الزهرا با عنوان «قرص استامینوفن جدید دگلوفین یا باکلوفن به هیچ وجه استفاده نکنید چون در مدت ۷۲ ساعت مرگبار است»، منجر به التهاباتی در سطح کشور شد. انتشار شایعه بوسیله پیامک آنهم بطور وسیع موجب ملتهب شدن فضای کشور شد تا جایی که وزارت بهداشت بعد از بارها تکذیب این مطلب مجبور شد تا شکایتی جهت پیگیری و برخورد قضایی با نشر دهندگان این پیامک تنظیم کنند.
 
۸ روز بعد سردار سید کمال هادیان‌فر، رئیس پلیس فتای کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و خبر از دستگیری ۳ نفر از نشر دهندگان این پیامک داد. وی با اشاره به انتشار پیامک عدم استفاده از استامینوفن، گفت: پلیس فتا ظرف گذشت سه روز از شکایت وزارت بهداشت موفق به شناسایی سه تن از عوامل اصلی انتشار این پیامک شد.
 
هادیان‌فر ادامه داد: منشأ انتشار این پیامک از یکی از استان‌های کشور بوده و هم اکنون مشغول بررسی انگیزه افراد در خصوص انتشار این پیامک هستیم. سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت نیز در این زمینه گفت: پیامک از یکی از شهرهای جنوب شرقی کشور توسط فردی فرستاده شده بود که آن فرد توسط دستگاه‌های امنیتی دستگیر شد. وزیر بهداشت از مسئولین امنیتی خواست تا از انتشار این گونه اخبار که تشویش اذهان عمومی را به دنبال دارد جلوگیری کنند چرا که چنین پیامک هایی مردم را دچار نگرانی می کند.
 
هاشمی گفت:‌ اتفاقا از بیمارستان‌هایی که ادعا می شد در آنجا افرادی در اثر خوردن استامینوفن فوت کردند مثل دانشگاه الزهرا بازدید شد. اصلا فوتی نبوده و اخبار منتشر شده دروغ بوده است.
 
حال مشخص نیست این شایعه بار دیگر با چه انگیزه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و در سطح وسیع موجبات نگرانی مردم را پدید آورده است. در این میان از وزارت بهداشت، نیروی انتظامی و دستگاه قضا انتظار است بار دیگر به سرعت نسبت به برخورد با این شایعه سازان اقدام کنند.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=130797
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  نسخه فائو برای غذای جهان: کاکتوس بکارید

  به گزارش آسمونی:سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد:کاکتوس منبع غذایی مقاوم دربرابر تغییرات آب و …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.