در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار سلامت و پزشکی > اهدای عضو 600 بیمار مرگ مغزی در کشور
پیش بینی فوتبال

اهدای عضو 600 بیمار مرگ مغزی در کشور

Untitled 1 80 اهدای عضو 600 بیمار مرگ مغزی در کشور

1394/11/25

به گزارش آسمونی علی نوبخت پیش از ظهر امروز در سمینار آموزشی پیوند عضو دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان مسئله پیوند عضو را به عنوان پیشرفته‌ترین و آخرین راه درمانی برای نجات بیماران دانست.

وی با بیان اینکه پیوند اعضا در دنیا نیم قرن سابقه دارد، افزود: در ایران پیوند اعضا قبل از انقلاب انجام شد و پس از پیروزی انقلاب پیوند کلیه در ایران به نحو دیگری اجرایی شد.

این مسئول با اشاره به اینکه نخستین پیوند کلیه در ایران در بیمارستان شهید مصطفی خمینی انجام شد، افزود: دستگاه دیالیز در بیمارستان وجود داشت اما وسایل آن از خارج می‌آمد و در این فاصله فاجعه انسانی رخ می‌داد و بسیاری از بیماران نیازمند جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه پیوند کلیه از فرد زنده به بیمار از حالت دلالی بیرون آمد و دولت در این زمینه ورود کرد، ادامه داد: ایرانیان با روش‌های مدرن به امر پیوند کلیه پی بردند به طوری که در شش ماه امسال 52 مورد پیوند کلیه در کشور انجام شد که 48 مورد آن از فرد زنده و بقیه از بیمار مرگ مغزی بوده است.

نوبخت رشت را در زمینه پیوند کلیه در کشور پیشرو خواند و گفت: پس از بررسی‌های بسیار و تایید مراجع سرانجام پیوند اعضا از بیمار مرگ مغزی به بیماران تصویب شد و در دولت تدبیر و امید شورای عالی پیوند در وزارت بهداشت تشکیل شد.

وی با تصریح بر اینکه رضایت‌گیری از خانواده‌های بیمار مغزی برای پیوند اعضای بدن عزیزانشان از پنج درصد اکنون به 70 درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: آمار مرگ و میر جاده‌ای در کشور بالاست و سالانه حدود 25 تا 26 هزار نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند که 5 تا 8 هزار نفر از اینها دچار مرگ مغزی می‌شوند.

رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان با بیان اینکه در یک سال اخیر حدود 600 مورد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی در کشور انجام شد، خاطرنشان کرد: پیوند اعضا به بیماران حیات دوباره می‌بخشد.

وی جایگاه اهدای عضو از بیمار مرگ مغزی را در یک سال اخیر دارای پیشرفت بسیاری خواند و یادآور شد: اکنون گیلان در زمینه اهدای عضو جزو استان‌های پیشرو در کشور شده است.

نوبخت برگزاری سمینار آموزشی مذکور را به مدت یک هفته در گیلان عنوان کرد و متذکر شد: رشت در زمینه پیوند کلیه نیز شاخص است.

 

 

 

[NEWS] خبر فوری، اسکار 2017 برای: اصغر فرهادی

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=133619
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

آیا دودهای سفید پلاسکو سرطان‌‌‌‌زا است؟

به گزارش آسمونی: بروز حادثه اخیر آتش سوزی علی رغم خلق حماسه و جانفشانی های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی