آسمونی
اخبار حوادث

67 کشته و 325 زخمی در انفجار کابل

ثبت نام لاتاری

به گزارش آسمونی:وزیر بهداشت افغانستان اعلام کرد که انفجار امروز (چهارشنبه) کابل در مرکز این شهر 67 کشته و 325 زخمی بر جای گذاشته است.

«فیروز الدین فیروز»، به خبرنگاران گفت که در بین کشته شدگان شماری از نظامیان مشاهده می شوند و 5 زن نیز تاکنون جان خود را از دست داده اند.

67 killed and 325 wounded in Kabul blast 67 کشته و 325 زخمی در انفجار کابلمنابع خبری در افغانستان همچنین گزارش دادند که حال شماری از زخمی ها وخیم است و احتمال تغییر این آمار و افزایش کشته شدگان وجود دارد.

«نجیب دانش»، سخنگوی وزارت کشور افغانستان در صفحه توئیتر خود نوشت که این انفجار 50 کشته برجای گذاشته است.

وزارت کشور افغانستان نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این انفجار بیش از 100 کشته و زخمی برجا گذاشته و 50 خودرو بر اثر آن از بین رفته و یا آسیب فراوان دیده است.
حوالی ساعت 8.30 دقیقه صبح امروز انفجاری در مقابل دفتر امنیت ملی افغانستان و مقابل سفارت آلمان در کابل، پایتخت این کشور را به لرزه درآورد.

مقام های امنیتی به خبرنگاران گفتند که مواد منفجره در یک تانکر آب جاسازی شده بود و حدود 7 متر گودالی عمیق در محل انفجار ایجاد کرده است.
تاکنون هدف این حمله روشن نیست، اما این انفجار مهیب در نزدیکی دفتر امنیت ملی و نمایندگی های سیاسی خارجی در افغانستان به وقوع پیوست.

انفجار به حدی قوی بود که صدای آن در تمام نقاط کابل شنیده شد و تا یک کیلومتری، شیشه های ساختمان ها شکسته شدند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز بر اثر این انفجار قوی دچار خسارات فراوانی شد و بخشی از اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران تخریب و اغلب شیشه های آن شکسته شده است.

انفجار در حدود 200 متری سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل به وقوع پیوسته است.
سفارت انگلیس نیز در 100 متری محل انفجار واقع شده، اما گزارشی از تلفات به ساختمان این نمایندگی سیاسی در کابل منتشر نشده است.
هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را نپذیرفته است.

منبع: عصر ایران

تازه های مرتبط

تحویل 19 جسد تصادف نطنز-کاشان به پزشکی قانونی/ ضرورت انجام آزمایش DNA برای شناسایی اجساد

طاهره رضایی

احتمال وقوع فاجعه هسته‌ای در آمریکا/ شش نیروگاه اتمی آمریکا در مسیر طوفان سهمگین فلورانس هستند

طاهره رضایی

حادثه برای بالگرد شینوک ارتش

مسمومیت ۱۲ نفر در کرج/۳ نفر فوت شدند

طاهره رضایی

فردی که مقابل شهرداری تهران خودسوزی کرده بود؛ جان باخت

فوری/ حمله موشکی سپاه به حزب دموکرات کردستان

طاهره رضایی

درج نظر