آسمونی
اخبار حوادث

۲۸ کشته در بمباران منازل مسکونی توسط آمریکا در شرق افغانستان

ثبت نام لاتاری

28 killed in the bombing of residential homes by the United States in eastern Afghanistan ۲۸ کشته در بمباران منازل مسکونی توسط آمریکا در شرق افغانستان

به گزارش آسمونی:رسانه افغان اعلام کرد که ادامه حملات هوایی آمریکا به غیرنظامیان افغان این بار در شرق افغانستان ۲۸ کشته کشته برجا گذاشته است.

به نقل از «نن تکی آسیا»، ادامه حملات جنگنده‌های آمریکایی به مردم افغانستان این بار در ولایت لوگر 28 غیرنظامی افغان از جمله تعدادی زن و کودک کشته شدند.

در حالی که تنها دو روز از حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به غیرنظامیان در شهرستان «شیندند» ولایت هرات گذشته است جنگنده‌های آمریکایی بار دیگر منازل غیرنظامیان افغان را در ولایت لوگر هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، تعداد بسیاری از منازل مسکونی در نزدیکی شهر «پل‌علم» مرکز ولایت لوگر بر اثر بمباران جنگنده‌های آمریکایی تخریب شده‌اند.

با این حال، «سلیم‌صالح» سخنگوی والی لوگر اعلام کرد که در عملیات مشترک نیروهای افغان و خارجی تحت عنوان «خنجر» در شهرستان «برکی‌برک» این ولایت دو تن از مقام طالبان و تعدادی از غیرنظامیان نیز کشته شده است.

از سوی دیگر، «خدانظر کوچی» از ساکنان این منطقه به «پژواک» گفته که جنگنده‌های آمریکایی در حمله به منزلی مسکونی 13 غیرنظامی را کشته‌اند.

«داوود» از ساکنان محلی برکی برک نیز اظهار کرد که تنها مرد این خانه که خارج از منزل بوده جان سالم به در برده است و دستکم 28 غیرنظامی در این حمله کشته شده‌اند.

منابع محلی تصریح کردند، نظامیان آمریکایی به تلافی سقوط بالگرد توسط طالبان این منزل مسکونی را هدف قرار داده است.

این در حالی است که دولت کابل مانند همیشه به جای محکوم کردن این حمله و یا حداقل پیگیری و مواخذه عاملان آن برای توجیه آن تلاش می‌کند.

با این حال کشتار غیرنظامیان افغان توسط آمریکا در سکوت جامعه جهانی، چشم‌پوشی سازمان ملل و نهادهای حامی حقوق بشر همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد که کشتار ده‌ها غیرنظامی افغان در حملات اخیرا هوایی از نخستین آثار اجرایی شدن استراتژی جدید واشنگتن در افغانستان محسوب می‌شود.

منبع: تسنیم

تازه های مرتبط

پیام نماینده ولی فقیه و استاندار خوزستان؛ عوامل مزدور دشمن دنبال انشقاق هستند

طاهره رضایی

زلزله ۴.۷ ریشتری بخش‌های مرکزی مازندران را لرزاند

۳ تروریست حادثه اهواز به هلاکت رسیدند/ یک نفر دستگیر شد

طاهره رضایی

هویت شهدای عملیات تروریستی امروز در اهواز اعلام شد+ اسامی

طاهره رضایی

تعداد شهدای حادثه تروریستی اهواز به 24 نفر رسید

تحویل 19 جسد تصادف نطنز-کاشان به پزشکی قانونی/ ضرورت انجام آزمایش DNA برای شناسایی اجساد

طاهره رضایی

درج نظر