تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > وقتی نظام بانکی بی حساب و کتاب می شود
ثبت نام لاتاری
اخبار تکنولوژِی

وقتی نظام بانکی بی حساب و کتاب می شود

۱۳۹۵/۰۴/۲۴

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر موسسات مالی رشد قارچ گونه ای داشته اند که در این بین غیرمجازها مشکلات زیادی برای سپرده گذاران در پی داشته اند.

When the banking system will be incalculable

  به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در گفتگو با سید عیسی دارایی عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی در دوره نهم ، در خصوص معضل موسسات مالی غیر مجاز گفت: در حال حاضر موسسات مالی رشد قارچ گونه ای داشته اند که در این بین غیرمجازها مشکلات زیادی برای سپرده گذاران در پی داشته اند.

 وی افزود:از زمان تشکیل این نوع موسسات نظارت بر روی فعالیت آن ها بسیار اندک بوده و همین امر موجب بوجود آمدن معضلات بسیاری در نظام بانکی شده است.

 دارایی تصریح کرد:در حال حاضر هر سازمان و ارگانی یک بانک برای خودش تاسیس کرده که زیر نظر رییس همان سازمان فعالیت می کند و هرکجا که با کمبود منابع مالی روبرو می شوند از بانک مورد نظر برداشت می کند.

 وی تاکید کرد:اساس این کار غلط است و فعالیت کلیه بانک ها باید در چارچوب بانک مرکزی باشد نه اینکه در راستای نیاز های سازمانی و در جهت حل مشکلات ارگان متبوعشان عمل کنند.

 دارایی اظهار داشت:در حال حاضر اگر ۲۰ درصد مشتریان بانک ها پول خود را طلب کنند قطعا بانک ها در پرداخت آن با مشکل مواجهه خواهد شد؛متاسفانه طی سال های گذشته هیج گاه شاهد نظارت موثر بانک مرکزی نبودیم.

 عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در دوره نهم خواستار احقاق حقوق تضییع شده سپرده گذاران و مشتریان موسسات مالی غیرمجاز و افزایش نظارت بر بانک ها شد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=180736
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

  به گزارش آسمونی:مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری: حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری امشب (یکشنبه) به …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.