خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > قبض انبار الکترونیکی در گمرک بوشهر صادر می‌شود
تور اروپا - سرزمین میترا
ثبت نام لاتاری
املاک کوهک

قبض انبار الکترونیکی در گمرک بوشهر صادر می‌شود

gomrok

۱۳۹۴/۹/۷

به گزارش آسمونی مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: برای جلوگیری از تخلف ، در آینده نزدیک در گمرک بوشهر قبض انبار به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، احمد پورحیدر در بررسی روند ترخیص کالا در گمرک دلوار با بیان اینکه زیرساخت‌های توسعه در گمرک دلوار فراهم می‌شود ، اظهار داشت: با فراهم شدن امکانات و تجهیزات لازم گمرک دلوار از ملوانی به تجاری تبدیل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه صادرات و واردات کالا در گمرک‌های ۱۳ گانه استان بوشهر افزایش یافته است ، گفت: در هفت ماه امسال صادرات از گمرکات ۱۳ گانه استان بوشهر از مرزهشت میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار گذشت که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزایش دارد.
وی از رشد ۱۳ درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی به انضمام میعانات گازی از گمرکات استان بوشهر خبرداد و افزود: با افزایش ۱۳ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی گمرکات این استان در کشور با رتبه نخست روبرو کرد.
مدیر کل گمرک بوشهر با بیان اینکه ۱۰ میلیون و ۱۲۰ هزار تن کالا بدون احتساب میعانات گازی صادر شده است ، بیان کرد: محمولات صادر شده در این مدت به ارزش پنج میلیارد و ۴۴۶ میلیون دلار از گمرکات استان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۳۴ درصد و از نظر ارزش ۱۲ درصد رشد داشته است.
پورحیدر با بیان اینکه مقصد کالاهای صادراتی گمرک بوشهر، کشورهای امارات متحده عربی‌، هند‌، قطر، کویت، ویتنام واروپاست ، تصریح کرد: کالاهای صادراتی یادشده را روغن پایه تصفیه اول، نرمال پارافین، الکیل بنزن خطی، انواع ماهی، سیمان ودیگر محصولات تشکیل می دهد.
مدیر کل گمرک بوشهر به واردات کالا دراین هفت ماه اشاره کرد و گفت : در این مدت حدود ۹۳۷ هزار تن کالا به ارزش افزون بریک میلیارد و ۸۱۹ میلیون دلار از طریق گمرک‌های استان بوشهر وارد کشور شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی هفت درصد و از لحاظ ارزش دلاری ۲۳ درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به درآمد یک‌هزار و ۲۷۸ میلیارد تومانی گمرکات استان بوشهر طی هفت ماه نخست سال جاری گفت: درآمد گمرکات استان بوشهر در مقایسه با همین مدت در سال گذشته ۱۵درصد کاهش نشان می‌دهد.
پورحیدر با بیان اینکه سامانه جامع گمرکی دست‌سوء استفاده کنندگان و سودجویان در تجارت با ردیابی را کوتاه می‌کند ، تصریح کرد : پنج گمرک به این سامانه مجهز
است که گمرکات کنگان، دیر، بوالخیر تنگستان و بندر ریگ به سامانه جامع یکپارچه مجهز می‌شود.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=123878
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  نان از اول آذر ماه گران می‌شود

  به گزارش آسمونی:با توجه به اینکه سه سال است قیمت نان تغییر نکرده است، افزایش …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.