تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > ماجرای برداشت ۵ هزار تومانی بانک ملی از حساب مشتریان
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • ماجرای برداشت ۵ هزار تومانی بانک ملی از حساب مشتریان

  the-story-picked-up-5-hzartvmany-national-bank-customer-accounts

  1394/03/10
  روز جمعه بانک ملی با ارسال پیامکی به مشتریان خود اعلام کرد که مبلغ ۵ هزار تومان بابت آبونمان خدمات «ساپتا» کسر شده است. اما ماجرای این برداشت چه بود؟

   به گزارش آسمونی به نقل از مجله مهر: روز جمعه بسیاری از مشتریان بانک ملی با دریافت پیامکی مطلع شدند که مبلغ ۵ هزار تومان از حسابشان کسر شده؛ اما علت کسر پول چه بود و با چه اجازه ای این مبلغ از حساب مشتریان کسر شده است؟

  تا چندی قبل پیامک های ارسالی در مورد تراکنش حساب مشتریان مشمول دریافت هزینه نبود و بانک ها هزینه ارسال را از حساب خود به اپراتورها می پرداختند. با این حال مساله دریافت کارمزد اکنون به مساله ای جدی برای مدیران نظام بانکی بدل شده است و اغلب آنها معتقدند که نظام بانکداری کشور باید به سمت کارمزد محوری حرکت کند.

  در فضای مجازی صحبت هایی از برداشت های بیشتر نیز وجود دارد که برخی افراد مدعی هستند به جای ۵ هزار تومان، این مبلغ دو بار، یعنی ۱۰هزار تومان، از حساب آنها کسر شده است و بانک این برداشت ها را با ارسال پیامک برداشت اعلام کرده است.

  همچنین در فضای مجازی اعلام می شود که بانک ملی در اوایل فصل پاییز نیز ۵ هزار تومان دیگر کسر خواهد کرد که مجموع این دو مبلغ پیش بینی معاون بانک ملی مبنی بر هزینه ۱۰ هزار تومانی ارسال پیامک را محقق می کند.

  به دنبال واکنش های متعدد مردم در رابطه با کسر پول از حساب هایشان بانک ملی امروز در مطلبی به این ابهامات پاسخ داد.

  در توضیح این بانک آمده است: مبلغ مزبور از حساب مشتریانی کسر شده است که بر اساس اطلاع رسانی قبلی که طی چندین نوبت از طریق رسانه‌های ارتباطی مختلف اعم از ارسال پیامک ــ سایت بانک و جراید کثیرالانتشار صورت گرفته بود، در بازه زمانی تعریف شده انصراف خود را از دریافت این سرویس اعلام نکرده و تمایل به دریافت پیامک برای تمامی عملیات بانکی خود را کما فی السابق داشته‌اند.

  ساپتا

  بانک ملی ایران در سال ۱۳۹۳ مبلغ ۲۴ میلیارد تومان هزینه ارسال پیامک به اپراتورها پرداخت کرده و این مبلغ برای سال ۱۳۹۴ حدود ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است که به‌دلیل هزینه بالای این خدمت جهت برقرار ماندن آن و برخورداری مشتریان بانک از این سرویس، تصمیم گرفته شد مشابه تعدادی از بانک‌ها، این سرویس در دو سطح عمومی و ویژه دسته بندی و سرویس عمومی به‌صورت رایگان به مشتریان ارائه شده و برای سرویس ویژه که شامل ارسال پیامک برای تمامی عملیات بانکی مشتریان است، آبونمان سالانه به‌مبلغ ۱۰۰۰۰۰ ریال در دو نوبت (هر نوبت ۵۰۰۰۰ ریال) گرفته شود.

  بر همین اساس از ابتدای سال جاری الزام پرداخت آبونمان سالانه برای دریافت خدمت ویژه ساپتا، طی چندین نوبت اطلاع رسانی شده و بازه زمانی مشخصی جهت اعلام انصراف از دریافت خدمت و عدم کسر آبونمان سالانه برای مشتریان در نظر گرفته شد که در دوره یادشده ۴۹۶۰۰ نفر از مشتریان خدمت، انصراف خود را اعلام کردند و خدمات ویژه ارسال پیامک برای آنها غیرفعال شده و از این پس فقط عملیات برداشت با مبالغ بااهمیت برای آنها ارسال می شود.

  چگونه این پول به حساب مشتریان برمی‌گردد؟

  شایان ذکر است با توجه به امکان عدم اطلاع برخی از مشتریان از تغییر نحوه ارائه این خدمت، مشتریانی که تا پایان خرداد ماه سال جاری به انصراف از خدمت مزبور اقدام کنند؛ مبلغ آبونمان کسرشده (۵۰۰۰۰ ریال) به حساب آنان برگشت داده خواهد شد.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=93811
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  در حاشیه پیامک پلیس به کسب و کارهای تلگرامی: زمین بازی را دو دستی تقدیم دیگران نکنیم

  به گزارش آسمونی:اگر مثلاً خبرگزاری مهر با یک سطر نامه یا یک پیامک از تلگرام …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.