تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > علت کسادی بازار طلا
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • علت کسادی بازار طلا

  gold علت کسادی بازار طلا

  به گزارش آسمونی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با وجود آنکه قیمت طلا در بازار در سطح بالایی قرار دارد اما خرید و فروش در سطح پایینی انجام می شود و مصنوعات طلا دچار رکود است.

  «آیت محمدولی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: صنعت طلا حال و روز خوبی ندارد؛ بالا بودن قیمت تمام شده مصنوعات طلا قدرت تصمیم گیری از مردم را سلب کرده و به همین دلیل ترجیح می دهند برای حفظ اندوخته های خود بیشتر سکه بخرند.

  وی افزود: در گذشته مردم با خرید زیورآلات طلا بخشی از دارایی های خود را پس انداز می کردند اما اکنون در کنار قیمت بالای طلای خام و هزینه اجرت، باید ۹ درصد نیز مالیات بر ارزش افزوده بپردازند که قیمت تمام شده را بالا می برد.

  وی با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نظر دولت کاهش نرخ مالیاتی بخش طلا از ۹ درصد فعلی به سه درصد است اما فعالان این صنعت بر این باورند که چون طلا سرمایه محسوب می شود، باید مالیات بر ارزش افزوده این بخش از اجرت کار که ارزش افزوده ایجاد می کند، اخذ شود.

  محمدولی تاکید کرد: اگر به جای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از طلا، از اجرت آن مالیات اخذ شود، نیازی به کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده در این بخش نیستیم و می توان همان نرخ ۹ درصدی را همانند دیگر بخش های اقتصادی اعمال کرد.

  به گزارش ایرنا، قیمت هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در بازار ایران حدود ۱۷۰ هزار تومان قیمت دارد که با محاسبه اجرت ساخت، سود متعلقه و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، قیمت تمام شده هر گرم مصنوعات طلا را به حدود ۲۰۰ هزار تومان می رساند.

  لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده زمستان سال گذشته به مجلس شورای اسلامی ارسال شده که دولت پیشنهاد کرده نرخ مالیات بر ارزش افزوده در این بخش به یک سوم رقم فعلی کاهش یابد.

  منبع خبر: ایرنا

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  زمزمه های گران شدن بنزین

  به گزارش آسمونی:کارشناسان دولتی معمولا هرگاه به دنبال یک منبع مالی مطمئن برای تأمین بودجه …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.