آسمونی
اخبار اقتصادی

قدرت خرید کارگران تا ۸۰ درصد کاهش یافته است

جایزه ملی یادگیری الکترونیکی

به گزارش آسمونی:دبیر خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه گفت: با کاهش ارزش ریالی حقوق و دستمزد، قدرت خرید جامعه کارگری تا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

داود میرزایی اظهار کرد: افزایش ۱۹.۵ درصدی حقوق کارگران در فروردین ۹۷ نشان از همراهی دولت با جامعه کارگری در شورایعالی کار داشت و این امید در دل کارگران زنده شد که شرایط حقوق دستمزد به سمت و سوی واقعی شدن گام برمی دارد.

وی ادامه داد: ولی متأسفانه تحریم‌های ظالمانه و عملکرد مفسدین اقتصادی داخلی شرایط اقتصادی کشور را دچار مشکل کرد و افزایش ۱۹.۵ درصدی دستمزد عملا در زندگی کارگران نمودی پیدا نکرد، به این معنا که حقوق فروردین ۹۷ از نظر ارزش ریالی از فروردین ۹۵ هم کمتر شد و به عبارتی قدرت خرید کارگران بین ۵۰ تا ۸۰ درصد کاهش یافت که این موضوع مشکلات عدیده‌ای را برای خانواده جامعه کارگری به وجود آورد.

دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه تاکید کرد: چنین شرایطی موجب شده است که کارگران در تهیه نیاز‌های اولیه زندگی خود عاجز شوند و به همین منظور تشکل‌های کارگری چندین مرحله از وزارت کار که بدون وزیر هم مانده بود درخواست تشکیل جلسه شورای‌عالی کار و ترمیم حقوق کردند که متأسفانه با توجه به شرایط وزارت کار این موضوع عقیم ماند و در نهایت هزاران کارگر ساوجی با امضای نامه‌ای سرگشاده از رییس جمهور ترمیم دستمزد را خواستار هستند.

وی گفت: با مشخص شدن وزیر کار که هم مورد وثوق نظام، دولت و مجلس و هم از کارگران است خواستار تشکیل هرچه سریعتر جلسه شورایعالی کار و ترمیم حقوق (دستمزد کارگران) به شکل واقعی هستیم و ترجیحا با توجه به شرایط اقتصادی کشور انتظار جامعه کارگری شناور شدن حقوق شاغلین و همسان سازی حقوق بازنشستگان است.

منبع: رویداد 24

تازه های مرتبط

صنعت لوازم خانگی در رکود است/ اختلاف شدید قیمت خارجی ها با محصولات داخلی

زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه مشخص شد

سامانه نیما نقص دارد

دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

سلطان سکه و همدستش اعدام شدند

جزئیات جدید از توزیع بسته‌های حمایتی دولت

طاهره رضایی

درج نظر