تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > مسیر ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه هموار است
تور اروپا - سرزمین میترا
ثبت نام لاتاری
املاک کوهک

مسیر ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه هموار است

bourseبه گزارش آسمونی:

مدیر روابط عمومی سازمان بورس گفت: در حال حاضر بیش از ٧١٠ کد سهامداری خارجی وجود دارد و کشورهای آلمان، فرانسه، دانمارک، سوئیس و مناطق آزاد تجاری بیشترین سهم را در سرمایه گذاری خارجی دارند.

 
یاسر فلاح در حاشیه هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری و سومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی (کیش اینوکس ۲۰۱۶) گفت: در حال حاضر ارتباطات خوبی بین سازمان بورس و بورس های منطقه ای از جمله عمان، ترکیه و پاکستان برقرار است.
 
مشاور رییس سازمان بورس با اشاره به تشابه بورس های ایران و استانبول از نظر ظرفیت گفت: این ارتباطات تاکنون در برخی موارد، به امضای تفاهم نامه ها منجر شده و بازدید کارشناسان دو طرف از امکانات و توانمندی های یکدیگر را رقم زده است. همچنین ایران در صدد راه اندازی فرایندهای مالی مشترک با کشور عمان است. بسیاری از کشورها مانند کره نیز تمایل بسیاری برای خرید اوراق صکوک بازار ایران نشان داده اند. بازده این اوراق در جهان تقریبا بی نظیر است.
 
به گفته مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس، بورس ایران با دارا بودن نسبت ۲۷ درصد سرمایه به تولید ناخالص داخلی، از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و سایر کشورها می توانند از این قابلیت و توانمندی استفاده کنند.
 
یاسر فلاح با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ٧١٠ کد سهامداری خارجی وجود دارد، اشاره کرد: کشورهای آلمان، فرانسه، دانمارک، سوئیس و مناطق آزاد تجاری بیشترین سهم را در سرمایه گذاری خارجی دارند.
 
مدیر روابط عمومی سازمان بورس تاکید کرد راه ورود سرمایه گذاران خارجی بویژه  کشورهای همسایه، به بازار سرمایه ایران باز است و گفت: در این زمینه راهکارهای لازم پیش بینی شده و در آینده نزدیک اجرایی می شود.
 
یادآور می شود کیش اینوکس ۲۰۱۶ میزبان ۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی است و دست کم ۶۰ خبرنگار داخلی و خارجی این رویداد بین المللی را پوشش می دهند. سومین دوره نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصیسازی و هشتمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایهگذاری ایران فردا پنجشنبه ١٣ آبان ماه به کار خود پایان خواهد داد

منبع: شهر خبر

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=211215
 • تبلیغات اینترنتی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  نان از اول آذر ماه گران می‌شود

  به گزارش آسمونی:با توجه به اینکه سه سال است قیمت نان تغییر نکرده است، افزایش …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.