تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > روایت جدید از واردات برنج در زمان ممنوعیت
تبلیغات اینترنتی

روایت جدید از واردات برنج در زمان ممنوعیت

rice1 روایت جدید از واردات برنج در زمان ممنوعیتبه گزارش آسمونی:

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت:با توجه به قوانین خاص مناطق آزاد و تعاونی های مرزنشین به نظر می رسد عده ای از این طریق اقدام به واردات برنج در زمان ممنوعیت می کنند.

حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی در خصوص واردات برنج در زمان ممنوعیت اظهار داشت: همزمان با فصل برداشت برنج واردات این محصول به مدت 4 ماه ممنوع بوده و پس از این بازه زمانی برای تامین نیاز داخلی بایستی نسبت به واردات اقدام کرد. 
 
وی با اشاره به اینکه بازرگانی دولتی تنها برای حفظ ذخایر استراتژیک اقدام به واردات می کند، گفت:واردات برنج  دست بخش خصوص است و ممکن است در زمان ممنوعیت تخلفاتی صورت گیرد.
 
عباسی معروفان با بیان اینکه سالانه 3 الی 3 میلیون و 200 هزار تن برنج در داخل مورد استفاده قرار می گیرد، بیان کرد: از این میزان 2 میلیون و 200 هزار تن در داخل تولید و مابقی نیاز داخل از طریق واردات تامین می شود.
 
 ستاد تنظیم بازار مجوز واردات به بازرگانی دولتی داد
 
همچنین مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج با اشاره به اینکه سیاست وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولیدات داخل، ممنوعیت واردات همزمان با فصل برداشت است، افزود:
اجرای این مصوبه با برخی قوانین خاص مواجه می شود بطوریکه با توجه به قوانین خاص مناطق آزاد و تعاونی های مرزنشین عده ای از این طریق اقدام به واردات برنج در زمان ممنوعیت می کنند.
 
وی در ادامه یادآور شد: در راستای حمایت از تولیدات داخلی لازم است که با لایحه جدید این بخش از قانون اصلاح شود به طوریکه در خصوص کالاهای کشاورزی برخی افراد به استناد قوانین سهمیه ای نتوانند واردات را انجام دهند.
 
کشاورز در خصوص واردات برنج در زمان ممنوعیت بیان کرد: آمار گمرک بیانگر واردات 300 تن برنج در مرداد ماه است و حال باید منتظر اعلام آمار گمرک در شهریور ماه باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

- اخبار حادثه ریزش ساختمان پلاسکو: کلیک نمایید

- همین حالا عضو کانال تلگرام شوید: کلیک نمایید

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=204305
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

a-new-round-of-subsidy-cuts-began

دور جدید حذف یارانه‌ها آغاز شد

به گزارش آسمونی: دور جدید حذف یارانه ها از دیماه آغاز شد تا تصمیم جدید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی