تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > سود و اقساط وام ۱۶۰ میلیون تومانی اعلام شد
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

سود و اقساط وام ۱۶۰ میلیون تومانی اعلام شد

the-interest-of-the-1600000000-rial-loan-announced

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: براساس مصوبه شب گذشته شورای پول و اعتبار درباره تسهیلات خرید مسکن، زوجین در تهران می توانند حداکثر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، شهرهای بزرگ و مراکز استان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و در سایر مناطق ۸۰۰ میلیون ریال با نرخ ۱۴ درصد دریافت کنند.

به گزارش سرویس اقتصادی “جام نیوز”، «علی اصغر میرمحمدصادقی» افزود: پیش از این، تسهیلات خرید مسکن برای خانه اولی ها و صندوق پس انداز یکم در تهران ۸۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها ۶۰۰ میلیون ریال و در سایر نقاط ۴۰۰ میلیون ریال بود که شورای پول و اعتبار تصویب کرد از ابتدای سال ۹۵ هر دو زوج می توانند نسبت به سرمایه گذاری در بانک مسکن اقدام و در مجموع دو نفر برای یک پلاک ثبتی تسهیلات مسکن دریافت کنند.

وی اظهارداشت: اقساط این تسهیلات در تهران برای هر زوج حدود ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار ریال، ۲۳میلیون ریال، در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها برای زوجین حدود ۱۷میلیون ریال است.

«میز محمد صادقی» افزود: براساس مصوبه دیگر شورای پول و اعتبار، زوجین بدون داشتن شرط خانه اولی می توانند با خرید اوراق حق تقدم مسکن نسبت به اخذ تسهیلات از بانک مسکن با نرخ ۱۸.۵ درصد اقدام کنند.سقف این تسهیلات برای زوجین در تهران یک میلیارد ریال، شهرهای بزرگ و مراکز استان ۸۰۰ میلیون ریال و در سایر نقاط کشور ۶۰۰ میلیون ریال خواهد بود.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی افزود: اقساط این تسهیلات در تهران حدود ۱۷میلیون ریال، در شهرهای بزرگ و مراکز استان ۱۴میلیون ریال و در سایر نقاط کشور ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.بر اساس مصوبه دیگر، سقف تسهیلات پس انداز مسکن جوانان برای کسانی که از سال ۷۹ تا ۸۱ حساب افتتاح کرده اند در تهران به ۶۰۰میلیون ریال، در شهرهای بزرگ و مراکز استان ۵۰۰ میلیون و در سایر نقاط به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

میرمحمدصادقی افزود: تسهیلات بدون سپرده را برای بانک های تجاری از جمله بانک مسکن آزاد کردیم تا به این ترتیب مردم بتوانند بدون سپرده گذاری به بانک مسکن مراجعه کنند و برای خرید مسکن در تهران تا ۶۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بزرگ و مراکز استان ها ۵۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرها ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بگیرند.بر اساس مصوبه دیگر شورای پول و اعتبار اگر کسی در بافت فرسوده منزل خریداری کند از شرط خانه اولی و شرایط زوجین مبری می شود و می تواند در تهران تا ۸۰۰ میلیون ریال، در شهرها و مراکز استان ۶۰۰ میلیون و در سایر نقاط کشور ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای ساخت و ساز در بافت های فرسوده دریافت کنند.

میرمحمدصادقی افزود: مشارکت بانک ها در ساخت و سازهای انبوه با انبوه سازان را تا ۸۰ درصد افزایش دادیم تا ساخت و ساز رونق بگیرد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=136100
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  نان از اول آذر ماه گران می‌شود

  به گزارش آسمونی:با توجه به اینکه سه سال است قیمت نان تغییر نکرده است، افزایش …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.