در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > با دریافت کارمزد برای خرید با کارت بانکی موافقید یا خیر؟
پیش بینی فوتبال

با دریافت کارمزد برای خرید با کارت بانکی موافقید یا خیر؟

bank با دریافت کارمزد برای خرید با کارت بانکی موافقید یا خیر؟

1394/09/30

به گزارش آسمونی ماجرا از این قرار است که بر اساس اخبار رسیده، کسر کارمزد از کارت‌های خرید پایانه‌های فروشگاه‌ها که قرار است از اول آبان‌ماه اجرایی شود.

اگرچه هنوز رقم نهایی این کارمزد عنوان نشده اما هم اصناف از این اقدام نظام بانکی انتقاد کرده‌اند و هم رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور این طرح را تنبیه شهروند الکترونیک عنوان کرده است.رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در واکنش به طرح جدید بانک مرکزی گفت: دریافت کارمزد از پایانه‌های فروش، تنبیه شهروند دیجیتال است و باید از شورای پول و اعتبار خواست طرح را متوقف کند.

با این حال اما بانک مرکزی معتقد است برای خرید های زیر 10 هزار تومان نباید کارت کشید و اگر هم کارت بکشید باید پول بدهید. مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی دلایل بانک مرکزی برای اخذ کارمزد از کارتخوان‌ها تلویحا اعلام کرده که بانک مرکزی درصدد است با دریافت کارمزد از فروشگاه‌ها، خریدهای خرد زیر 10هزارتومان از طریق دستگاه‌های کارتخوان را کاهش دهد.

ناصر حکیمی گفته است: ما از ورود تراکنش‌ خریدهای خرد ناراحتیم. درواقع انجام خرید با کارتخوان‌های فروشگاهی فقط در ارقام بالای 10هزار‌تومان قابل توجیه است. هم‌اکنون 25درصد خریدهایی که با کارتخوان فروشگاهی انجام می‌شود زیر 10هزارتومان و از نظر ما زاید است. آیا برای خرید‌های خرد مثلا 500تومانی باید از کارتخوانی که هزینه هر تراکنش آن 250تومان است استفاده کرد؟ در هیچ کشوری برای خریدهای 10سنتی از کارت استفاده نمی‌کنند. آنچه مسوولان بانک‌مرکزی بر آن تاکید دارند هزینه بالای 200 تا 250تومانی هر تراکنش برای بانک مرکزی است که حکیمی در این مورد گفته خوشحال می‌شویم تراکنش‌های شبکه شتاب کاهش یابد و فروشندگان دستگاه‌های کارتخوان (پوز) اضافی‌شان را به بانک‌ها پس بدهند.

این در حالی است که هر چند شاید اظهارات حکیمی در خصوص خرید های زیر 10 هزار تومان کمی منطقی باشد اما نکته اینجاست که حجم خرید های بالای 10 هزار تومان آنقدر هست که مبالغ آنچنانی را نصیب بانک مرکزی کند!

- عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=127159
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

تاملی بر افق و چشم انداز بازار مسکن در ایران/طولانی ترین دوران رکود مسکن تجربه می‌شود

به گزارش آسمونی:در شرایطی رکود حاکم بر بازار مسکن به سال ششم وارد می شود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی