تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > صادرات گندم مازاد در هاله ای از ابهام
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

صادرات گندم مازاد در هاله ای از ابهام

surplus-wheat-export-in-doubtبه گزارش آسمونی:

معاون داخلی بازرگانی دولتی گفت: در صورت اخذ مجوزهای لازم از دولت، بیش از سه میلیون تن گندم مازاد بر مصرف داخل صادر می شود.

حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی با بیان اینکه بعد از اخذ مجوز، گندم مازاد بر تولید داخل به کشورهای متقاضی صادر خواهد شد، اظهار داشت: پس از بررسی و کار کارشناسی از سوی وزیر جهاد کشاورزی طرح صادرات گندم برای دریافت یارانه صادراتی به شورای اقتصاد ارائه شده اما تا کنون مجوزی مبنی بر صادرات گندم دریافت نشده است.
 
وی افزود: با توجه به رکورد تولید گندم مازاد بر نیاز مصرف داخل، آمادگی صادرات سه میلیون تن گندم، آرد و مشتقات آن به کشورهای همسایه و گندم دروم به شرکت های بین المللی وجود دارد.
 
عباسی معروفان با بیان اینکه مذاکرات با کشورهای متقاضی گندم داخلی صورت گرفته، گفت: در صورت اخذ مجوز از سوی دولت، صادرات بیش از سه میلیون تن گندم مازاد بر مصرف داخل آغاز می شود و در غیر اینصورت باید تمهیدات دیگری برای مازاد تولید به کار گرفته شود.
 
معاون داخلی بازرگانی دولتی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای خرید تضمینی گندم سال زراعی آینده از طریق بورس کالا وجود دارد، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی به سبب شفافیت قیمت رغبت به عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا دارد و از این رو راهکارهای مختلف عرضه گندم در بورس کالا از سوی کارشناسان امر در حال بررسی است.
 
وی تصریح کرد: اگر بوروکراسی های حاکم بر بازار سرمایه، خریداران و فروشندگان را با مشکلاتی روبرو کند از عرضه آن محصول به بورس کالا اجتناب خواهیم کرد، اما به نظر می رسد که با توجه به حجم منابع مالی مورد نیاز، لازم است که بخش خصوصی از این موضوع استقبال نماید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=216546
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  آغاز حذف بند آبونمان از قبوض گاز

  به گزارش آسمونی:سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه این شرکت مجری قانون …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.