در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > یارانه ایرانیان شاغل در خارج حذف نمی شود
کانال تلگرام کوروش

یارانه ایرانیان شاغل در خارج حذف نمی شود

subsidies iranians working abroad is not deleted یارانه ایرانیان شاغل در خارج حذف نمی شود

1393/09/15

قائم مقام وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که بیش از 232 میلیون نفر از نیروی کار در بازارهای کار بین المللی فعالیت دارند، گفت: یارانه پرداختی کارگران ایرانی شاغل در خارج به شرط داشتن گواهی نامه شغلی حذف نمی شود.

به گزارش آسمونی به نقل از  ایسنا، محمدتقی حسینی امروز شنبه در همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت‌های اشتغال در بازارهای کار بین المللی اظهار کرد: امروزه با اقتصاد جهانی به هم پیوسته بسیاری از مرزهای سنتی تغییر کرده و شرایط جدید اقتضائات جدید را به وجود آورده است. تبعا در این شرایط بنگاه هایی موفقند که از استراتژی کارآمد و متناسب با شرایط تغییر برخوردار باشند.

وی ادامه داد: موضوعات مندرج در دستور کار ILO و سایر سازمان‌های بین المللی مرتبط در سال‌های اخیر موید این مساله است؛ به نحوی که برابر برآوردهای سازمان جهانی کار بیش از 232 میلیون نفر از نیروی کار در بازارهای بین المللی فعالیت دارند که این رقم 3.1 درصد جمعیت جهان است و برآوردها نشان می‌دهد که منافع حاصل از جابه جایی نیروی کار بیش از 440 میلیون دلار در سال بوده که 325 میلیون دلار از این رقم به کشورهای مبدأ ارسال و باقی در کشورهای مقصد رسوب می کند.

قائم مقام وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر نقش موثر نیروی جوان و کارآمد در توسعه خدمات فنی و مهندسی اظهار کرد: ایران با برخورداری ازچنین نیروی توانمند و کارآمد، توان بالای تخصصی و شرکت‌های دانش بنیان نقش در خور و شایسته‌ای را به خود اختصاص داده است.

حسینی با اشاره به اشتغال چهار میلیون نفر در مراکز آموزش عالی کشور اظهار کرد: این جمعیت نیروی بالقوه و توانمندی است برای رسیدن و سرعت بخشیدن به آنچه که در بحث صدور خدمات فنی ومهندسی و اشتغال نیروهای کار خارج از کشور مدنظر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر و امید برای حمایت از نیروهای کار شاغل در خارج گفت: گسترش چتر حمایت بیمه‌های اجتماعی برای نیروهای کار ایرانی شاغل در خارج از کشور بخشی از اقدامات دولت است هم اکنون در خصوص حمایت از نیروی کار شاغل در خارج با سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها پیگیری‌هایی صورت گرفته تا کارگران ایرانی شاغل در خارج که دارای گواهی‌نامه شغلی هستند همچنان از یارانه‌های پرداختی برخوردار باشند.

قائم مقام وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ایران حمایت از صدور خدمات فنی و مهندسی و اشتغال نیروهای کار خارج از کشور را در دستور کار خود دارد و در این زمینه ضمن برقراری هماهنگی‌های لازم میان دستگاه‌های داخلی با برخی کشورهای همسایه نیز تفاهم‌نامه‌هایی را به امضا رسانده و در حال پیگیری روند اجرایی آن‌ها است.

حسینی در پایان ابراز امیدواری کرد همایش امروز فرصت مغتنمی برای بهره گیری از نظرات و دیدگاه‌های کارآفرینان و مسئولان اجرایی در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی، اشتغال خارج از کشور و معرفی توانمندی‌های ایران در این زمینه باشد.

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=81921
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

بورس تهران ۳۰ اسفند ۹۵ تعطیل شد

مدیر عامل بورس اوراق بهادار با بیان اینکه روز شنبه 28 اسفند ماه 95 آخرین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی