خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > یارانه ایرانیان شاغل در خارج حذف نمی شود
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

یارانه ایرانیان شاغل در خارج حذف نمی شود

subsidies-iranians-working-abroad-is-not-deleted

۱۳۹۳/۰۹/۱۵

قائم مقام وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که بیش از ۲۳۲ میلیون نفر از نیروی کار در بازارهای کار بین المللی فعالیت دارند، گفت: یارانه پرداختی کارگران ایرانی شاغل در خارج به شرط داشتن گواهی نامه شغلی حذف نمی شود.

به گزارش آسمونی به نقل از  ایسنا، محمدتقی حسینی امروز شنبه در همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت‌های اشتغال در بازارهای کار بین المللی اظهار کرد: امروزه با اقتصاد جهانی به هم پیوسته بسیاری از مرزهای سنتی تغییر کرده و شرایط جدید اقتضائات جدید را به وجود آورده است. تبعا در این شرایط بنگاه هایی موفقند که از استراتژی کارآمد و متناسب با شرایط تغییر برخوردار باشند.

وی ادامه داد: موضوعات مندرج در دستور کار ILO و سایر سازمان‌های بین المللی مرتبط در سال‌های اخیر موید این مساله است؛ به نحوی که برابر برآوردهای سازمان جهانی کار بیش از ۲۳۲ میلیون نفر از نیروی کار در بازارهای بین المللی فعالیت دارند که این رقم ۳.۱ درصد جمعیت جهان است و برآوردها نشان می‌دهد که منافع حاصل از جابه جایی نیروی کار بیش از ۴۴۰ میلیون دلار در سال بوده که ۳۲۵ میلیون دلار از این رقم به کشورهای مبدأ ارسال و باقی در کشورهای مقصد رسوب می کند.

قائم مقام وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر نقش موثر نیروی جوان و کارآمد در توسعه خدمات فنی و مهندسی اظهار کرد: ایران با برخورداری ازچنین نیروی توانمند و کارآمد، توان بالای تخصصی و شرکت‌های دانش بنیان نقش در خور و شایسته‌ای را به خود اختصاص داده است.

حسینی با اشاره به اشتغال چهار میلیون نفر در مراکز آموزش عالی کشور اظهار کرد: این جمعیت نیروی بالقوه و توانمندی است برای رسیدن و سرعت بخشیدن به آنچه که در بحث صدور خدمات فنی ومهندسی و اشتغال نیروهای کار خارج از کشور مدنظر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر و امید برای حمایت از نیروهای کار شاغل در خارج گفت: گسترش چتر حمایت بیمه‌های اجتماعی برای نیروهای کار ایرانی شاغل در خارج از کشور بخشی از اقدامات دولت است هم اکنون در خصوص حمایت از نیروی کار شاغل در خارج با سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها پیگیری‌هایی صورت گرفته تا کارگران ایرانی شاغل در خارج که دارای گواهی‌نامه شغلی هستند همچنان از یارانه‌های پرداختی برخوردار باشند.

قائم مقام وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ایران حمایت از صدور خدمات فنی و مهندسی و اشتغال نیروهای کار خارج از کشور را در دستور کار خود دارد و در این زمینه ضمن برقراری هماهنگی‌های لازم میان دستگاه‌های داخلی با برخی کشورهای همسایه نیز تفاهم‌نامه‌هایی را به امضا رسانده و در حال پیگیری روند اجرایی آن‌ها است.

حسینی در پایان ابراز امیدواری کرد همایش امروز فرصت مغتنمی برای بهره گیری از نظرات و دیدگاه‌های کارآفرینان و مسئولان اجرایی در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی، اشتغال خارج از کشور و معرفی توانمندی‌های ایران در این زمینه باشد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=81921
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  نان از اول آذر ماه گران می‌شود

  به گزارش آسمونی:با توجه به اینکه سه سال است قیمت نان تغییر نکرده است، افزایش …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.