در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > انعکاس لایحه بودجه ۹۳ در رسانه‌های بین‌المللی
کانال تلگرام کوروش

انعکاس لایحه بودجه ۹۳ در رسانه‌های بین‌المللی

Reflected in international media 93 budget bill انعکاس لایحه بودجه ۹۳ در رسانه‌های بین‌المللی

 

1392/09/18

 رشد سرسام آور تورم در دو سال گذشته و کاهش تولید به دلیل تحریم‌های اقتصادی شدیدی که بر سر برنامه هسته ای علیه ایران اجرا شدند، روحانی روز یکشنبه به نمایندگان مجلس گفت: اشتغال مهمترین موضوع آتی برای اقتصاد است اما اکنون بزرگ‌ترین مشکل مقابله با تورم است.

روحانی با اشاره به اینکه تولید ناخالص داخلی شش درصد در سال گذشته کوچک شده و تورم در زمان آغاز ریاست جمهوری وی ۴۴ درصد بود، سوءمدیریت دولت قبلی را عامل بخشی از مشکلات کنونی اقتصاد خواند.

 روحانی بر مبنای نرخ ارز بازار آزاد، ۶۶ میلیارد دلار برای هزینه دولت در سال آینده اختصاص داده است. سقف بودجه حدود ۲۶۵ میلیارد دلار برآورد شده و دولت این انعطاف پذیری را خواهد داشت که بر مبنای درآمدش در طول سال، میزان هزینه را افزایش دهد. رییس جمهور همچنین به مکانیسم جدیدی اشاره کرده که برای پرداخت یارانه‌ها مطرح خواهد شد.

 حسن روحانی، رییس جمهور ایران در بحبوحه امیدها به رفع تحریم‌های بین‌المللی، لایحه بودجه ای را معرفی کرده که رشد اقتصادی سه درصد در آن پیش بینی شده است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده که اقتصاد ایران پس از رشد منفی ۱.۹ درصدی در سال گذشته، ۱.۵ درصد بر مبنای تطبیق یافته با تورم در سال جاری میلادی کوچک می‌شود.

 بودجه سال آینده ایران با وجود افزایش، بودجه انبساطی محسوب نمی‌شود، میزان هزینه بدون در نظر گرفتن پروژه‌های توسعه تنها ۱۶ درصد افزایش یافته که برخلاف سال‌های گذشته، کمتر از نرخ تورم رسمی حدود ۴۰ درصد است. در مقابل تاکید بر توسعه است. هزینه پروژه‌های توسعه به منظور کاهش بیکاری جوانان که به حدود ۲۴ درصد می‌رسد، تقریبا به میزان نصف افزایش داشته است.

دولت ایران با وجود توافق هسته ای اخیر با کشورهای غربی که شماری از تحریم‌ها را کاهش می‌دهد، در بودجه سال آینده افزایش درآمدهای ارزی خارجی را که به دلیل تحریم‌های بانکی و نفتی به شدت لطمه دیده اند را پیش بینی نکرده است. ایران که پیش از این تحریم‌ها، روزانه بیش از دو میلیون بشکه نفت صادر می‌کرد، در حال حاضر روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت صادر می‌کند و میزان صادرات نفت در بودجه سال آینده همین میزان پیش بینی شده که ۳۰ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت.

روحانی سیاست‌های دولت قبلی را تا اندازه زیادی عامل بحران اقتصادی و تورم شدید دو سال گذشته خواند اما افزود که تحریم‌های ظالمانه، تردیدها و محدودیت‌هایی را در معاملات بازرگانی و مالی به وجود آوردند. رییس جمهور ایران وعده داد که دولتش با بازگشت به انضباط مالی، تقویت بخش مسکن و تحکیم بازار سرمایه، فضای کسب و کار را بهبود خواهد داد.

 روحانی به نمایندگان پارلمان گفت: پس از مذاکرات موفقیت آمیز، سرمایه گذاران به سوی کسب و کار و بازار سهام متمایل شده اند.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=47848
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مهدکودک متخلف به کودک آزاری پسر سه ساله تعطیل شد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از رای کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی