در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > تازه‌ ترین جزئیات کارت اعتباری خرید کالا
کانال تلگرام کوروش

تازه‌ ترین جزئیات کارت اعتباری خرید کالا

unique properties shrimp1 تازه‌ ترین جزئیات کارت اعتباری خرید کالا
1394/09/17
مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته بین وزارتخانه‌های اقتصادی و بانک مرکزی، کارت اعتباری خرید کالای باکیفیت ایرانی به زودی توزیع خواهد شد.

 ناصر حکیمی در نشستی اظهار کرد: در طرح کارت اعتباری عام و جامع طرح های مختلفی قابل پیاده سازی است که یکی از آنها خرید کالاهای بادوام ایرانی است.

به گفته وی، کارت‌های اعتباری با نرخ مبادله‌ای در اختیار مردم قرار می‌گیرد و با نرخ سود ۱۲ درصد و اقساط ۱۲ ماهه مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

مهمترین اظهارات حکیمی در این زمینه به شرح زیر است:

 • بانک مرکزی اعتبار 4000 تا 5000 میلیارد تومانی برای اجرا و شروع طرح در نظر گرفته و بعد از موافقت دستگاه های مربوط با دستورالعمل طرح، اجرایی می شود.
 • طرح کارت اعتباری عام با امکانات جدید جایگزین طرح قبلی کارت خرید اعتباری شده است.
 • تفاوت این کارت با طرح قبلی این است که علاوه بر کالاهای ایرانی، کالاهای دیگر نیز قابل خریداری است که نرخ سود کالاهای ایرانی 12درصد و سود سایر کالاها با نرخ عقود مبادله‌ای محاسبه می‌شود.
 • میزان اعتبار کارت بر اساس محاسبات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تعیین خواهد شد. این کارت قرار بود به صورت خاص در اختیار بخشی از جامعه قرار گیرد، اما با تغییر در سیاست‌های کلی این کارت، مقرر شد به صورت کارت عام در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
 • اعتبار این کارت به صورت عمومی 10 میلیون نخواهد بود بلکه سقف اعتباری که به کارت خرید کالای ایرانی تعلق می‌گیرد 10 میلیون تومان است.
 • کسانی می‌توانند این کارت را دریافت کنند که گواهی کسر از حقوق به عنوان تضمین اعتبار داشته باشند و نیاز به تضامین دیگری مانند چک و سفته و ضامن نخواهد داشت.
 • میزان اعتبار هر کارت به اندازه حقوق متقاضی کارت بستگی داشته و بر اساس فرمول ارائه شده توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محاسبه خواهد شد.
 • قبلا برنامه ریزی بر این بود که تنها کالای ایرانی با این کارت خریداری شود اما با تغییر در این موضوع مقرر شد کالاهای خارجی نیز با این کارت قابل خرید باشد.
 • تنها تفاوت در این مورد خاص در محاسبه نرخ سود است. بدین ترتیب که نرخ سود خرید کالای ایرانی با کارت اعتباری 12 درصد و خرید کالای خارجی طبق عقود مبادله ای 21 درصد خواهد بود.
 • زمان بندی ارائه اعتبارات خرد به مردم از طریق کارت اعتباری ؛ این طرح به صورت دائم و در بلند مدت اجرا خواهد شد و هدف آن این است که دسترسی مردم به اعتبارات بانکی افزایش پیدا کند.
 • تاثیر نقدینگی موثر این طرح بر تورم ؛ دلیل اینکه این طرح با تمرکز و آرامش پیش می رود این است که بانک مرکزی با دقت و درایت بر میزان اعتبار تخصیص یافته مطالعه می کند که کمترین تاثیر مخرب را در شاخص های کلان اقتصادی داشته باشد.
 • میزان کل اعتباری که بانک مرکزی برای این طرح در نظر گرفته است 4200 میلیارد تومان است.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=125291
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مهدکودک متخلف به کودک آزاری پسر سه ساله تعطیل شد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از رای کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی