تلگرام آسمونی
ورود به کانال
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > رتبه ایران در صنعت خودروسازی جهان
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

رتبه ایران در صنعت خودروسازی جهان

Irans ranking in the automotive industry in the world رتبه ایران در صنعت خودروسازی جهان

94/12/15

در میان کشورهای خودروساز جهان، ایران رتبه ۲۰ را در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده است که بر این اساس نسبت به سال قبل ۲ پله نزول داشته است. ایران در سال ۲۰۱۴ در میان کشورهای خودروساز جهان در رتبه ۱۸ قرار گرفته بود.

به گزارش آسمونی به نقل از  روزنامه دنیای اقتصاد، سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد تولید خودرو ایران در سال ۲۰۱۵ با افت ۹/ ۹ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به ۹۸۲ هزار و ۳۳۷ دستگاه رسید.

سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری با انتشار آمار تولید خودروی جهان در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد تولید خودروی ایران در این سال به کمتر از یک میلیون دستگاه رسیده است.

براساس این گزارش تولید خودروی ایران در این سال با افت ۹/ ۹ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده و به ۹۸۲ هزار و ۳۳۷ دستگاه رسیده است.

ایران در سال پیش از آن بیش از یک میلیون دستگاه خودرو تولید کرده بود. تولید خودروی سواری ایران در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۸۸۴ هزار و ۸۶۶ دستگاه بوده است. ایران در این سال همچنین ۹۷ هزار و ۴۷۱ دستگاه خودروی تجاری تولید کرده است. در میان کشورهای خودروساز جهان، ایران رتبه ۲۰ را در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده است که بر این اساس نسبت به سال قبل ۲ پله نزول داشته است. ایران در سال ۲۰۱۴ در میان کشورهای خودروساز جهان در رتبه ۱۸ قرار گرفته بود.

چین با تولید ۲۴ میلیون و ۵۰۳ هزار دستگاه بزرگ‌ترین خودروساز جهان در سال ۲۰۱۵ بوده است و آمریکا با ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه در رتبه دوم و ژاپن با ۹ میلیون و ۲۷۸ هزار دستگاه در رتبه سوم قرار گرفته‌اند. کشورهای دیگری که تولید بیشتری نسبت به ایران داشته‌اند عبارتند از: آلمان، کره جنوبی، هند، مکزیک، اسپانیا، برزیل، کانادا، فرانسه، تایلند، انگلیس، روسیه، ترکیه، چک، اندونزی، ایتالیا و اسلواکی. این کشورها به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا نوزدهم به لحاظ میزان تولید خودرو در سال ۲۰۱۵ قرار گرفته‌اند.

براساس این گزارش ۱۷ کشور در جهان طی سال ۲۰۱۵ با افت تولید خودرو مواجه شده‌اند که ایران نیز با افت ۹/ ۹ درصدی در بین آنها قرار دارد. ایران از نظر تولید خودروهای سواری در رتبه ۱۶ جهان جای گرفته است. براساس این گزارش کل تولید خودروی جهان در سال ۲۰۱۵ بالغ‌بر ۹۰ میلیون و ۶۹۳ هزار دستگاه بوده است. تولید خودروی جهان در این سال با رشد یک درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=136513
loading...
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • محصولات ارگانیک
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  تعرفه اینترنت نامحدود تصویب شد

  به گزارش آسمونی:معاون وزیر ارتباطات از تصویب سرویس اینترنت نامحدود و توقف فروش حجمی اینترنت …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی