تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > ایرانی ها ماهیانه چند میلیون تومان صدقه میدهند؟
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  ایرانی ها ماهیانه چند میلیون تومان صدقه میدهند؟

  how much charity ایرانی ها ماهیانه چند میلیون تومان صدقه میدهند؟

   

  مسئولان کمیته امداد می گویند سال گذشته ۱۲۵ میلیارد تومان کمک مردمی از طریق صندوق های صدقات برای کمک به نیازمندان جمع آوری شد در حالی که تنها در ۹ ماه از سال جاری این آمار با افزایش ۳ برابری به ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

  صدقه دفع بلاست. این جمله را روی همان صندوق صدقات کوچک آبی رنگ در سطح شهر و جاده ها بارها خوانده ایم. مردم نیز باتوجه به احادیث و روایات و آنچه که در قرآن آمده زمان خاصی را برای کمک به مردم نیازمند مشخص نمی کنند. امام صادق (ع) در این باره فرمود صدقه قبل از آن که به دست بنده برسد، در دست پروردگار متعال قرار می گیرد. همچنین در آیه ۱۶۰ از سوره انعام در قرآن کریم آمده است: هرگز به مرتبه نیکی خوبی نمی رسید مگر این که از آنچه دوست می دارید، انفاق کنید.

   

  ۵۰۰ میلیارد صدقه در ۹ ماه

  معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) درگفت‌و‌گو با خبرنگار «حمایت» از جمع آوری ۵۰۰ میلیارد تومان صدقه در ۹ ماهه سال جاری در کشور خبر می دهد و می گوید: در حال مطالعه و اجرای روش های جدید و نوین برای دریافت صدقات مردمی هستیم.

   

  بر این اساس ابتدا دریافت کمک های مردم از طریق دستگاه های خودپرداز بانک اجرا شد و همچنین افراد خیر با مراجعه به سایت امداد در بخش های مختلف مانند حمایت از ایتام، جهاد و … می توانند به صورت اینترنتی در این کار خیرخواهانه سهیم باشند.

   

  سعید ستاری با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۴۵ طرح جمع آوری مشارکت مردمی در حال اجراست، از اجرای طرح صدقه تلفنی خبر داد و گفت: پیاده کردن طرح دریافت کمک های مردمی توسط کارت شهروندی در استان های کردستان و فارس از مهمترین برنامه های این طرح است که در استان های خراسان شمالی و مازندران نیز طرح صدقه تلفنی در حال اجراست.

   

  در این طرح شهروندان می‌توانند با شماره‌گیری و درج کد مورد نظر کمک خود را به نیازمندان اهدا کنند. مشترکان تلفن همراه ایرانسل هم با شماره گیری عدد ۸۱۳۳ می توانند توسط پیامک به دستگیری مستضعفان بپردازند.
  وی استان های بسیاری را فعال در اجرای طرح های نوین دریافت مشارکت های مردمی اعلام کرد و گفت: رسالت کمیته امداد امام خمینی (ره) توسعه فرهنگ احسان و انفاق و همچنین سنت های حسنه الهی و اسلامی است و توده های مختلف مردم نیز به عنوان جامعه هدف این نهاد، همکاری مطلوبی در زمینه کمک رسانی به نیازمندان دارند. تعدادی از طرح های مختلف دریافت کمک به عنوان نمونه در برخی استان های کشور آزمایش و کارشناسی می شوند تا در صورت مناسب بودن طرح ها، مطالعات لازم انجام و زیرساخت های مناسب برای اجرا در دیگر استان ها نیز فراهم و به اجرا گذاشته شود.

   

  فعال بودن ۸ میلیون صندوق صدقات

  گفته های ستاری در حالی است که مدیرکل صدقات کمیته امداد امام خمینی (ره) از وجود ۸ میلیون صندوق صدقه در کشور خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان کمک‌های مردمی از طریق صندوق‌های صدقات جمع آوری شده است. به گفته وی، در طول سه دهه گذشته از عمر کمیته امداد امام خمینی (ره) طبق آمار، میزان مشارکت مردم خیر در برنامه‌های مختلف این نهاد به ویِژه در زمینه صدقات، رشد داشته است.

   

  محسن سنایی به فعالیت ۳ هزار و ۸۰۰ نفر در حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی خبر داده و گفته: در چند سال اخیر با تلاش‌های انجام شده در بحث تقویت مشارکت‌های مردمی به ویژه توسعه صدقات، اقدام های خوبی در سطح کشور شده است. در این خصوص معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز گفت: در اختیار گذاشتن صندوق صدقات کوچک به خانواده های داوطلب برای سهیم شدن در مشارکت مردمی از دیگر برنامه های در حال اجراست. در این طرح فرد با پر کردن برگ مخصوص حداقل و حداکثر زمان تحویل صندوق را به این کمیته اعلام و مامور این ارگان برای دریافت آن در موعد مقرر مراجعه می کند. صندوق صدقات در سطح شهر نیز توسط ماموران کمیته امداد امام خمینی (ره) در برنامه زمانی مشخص به طور منظم تخلیه و مراحل قانونی آن طی می شود.

   

  ستاری اظهار داشت: اجرای هر طرح توسط این نهاد مستلزم همکاری دستگاه های مختلف اجرایی همچون شهرداری و شرکت مخابرات است و در این باره تبادل فکری و همکاری خوبی نیز تاکنون صورت گرفته است. وی اظهار امیدواری کرد: اجرای این برنامه‌ها در کنار توجه ویژه مردم خیر و نوع دوست کشور ان شاءالله زمینه رفع مشکلات و توانمندسازی مددجویان زیر پوشش این نهاد را فراهم کند.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  دریافت‌های میلیاردی مهران مدیری و احسان علیخانی از موسسه ثامن الحجج

  به گزارش آسمونی:دریافت‌های میلیاردی دو مجری مشهور تلویزیون!/ وام ۱۲۴ میلیاردی وزیر احمدی نژاد با …

  نظرات

  1. صدقه خیلی خوبه برای سلامتی ورضای خدای مهربون ودورشدن از حوادث وخیلی اتفاقات ناگوار
   خدای عزیزومهربان به مابندگانت کمک کن تابتوانیم به بندگانت خدمت کنیم آمین یارب العالمین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.