تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > پرداخت یارانه باید به نسبت درآمد خانوار باشد
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  پرداخت یارانه باید به نسبت درآمد خانوار باشد

  household-income-ratio-should-be-paid-yaraneh

  1394/05/01

  به گزارش آسمونی ، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه قانون برای پرداخت ها تعریف دارد، گفت: براساس قانون یارانه ها باید به نسبت درآمد خانوار توزیع شود، همه در دریافت یارانه یکسان نیستند و رقم یارانه ها می تواند به نسبت درآمد خانوار کم یا زیاد شود.

  ابوذر ندیمی در گفت و گو یی افزود: هدفمندسازی یارانه دو هدف عمده را در برمی گیرد که یکی از آنها واقعی شدن قیمت ها و دیگری توزیع عادلانه است؛ بنابراین می توان گفت بین پرداخت یارانه و درآمد خانوار یک رابطه معنادار وجود دارد.

  وی افزود: براین اساس، حذف یارانه پردرآمدها در شرایط فعلی و با وجود کسری منابع دولت؛ موجب توزیع مطلوب رفاه اجتماعی در جامعه و در کنار آن همیاری مالی دولت خواهد شد.

  این نماینده مجلس یادآور شد: درباره یارانه ها از اساس ما کسری داشتیم و داریم و قرار نبود تامین مبلغ یارانه ها از محل دیگری باشد اما دولت به ناچار منابع را از محل های دیگر جابه جا می کند که این اقدام به زیان منافع جامعه است.

  وی ادامه داد: از آنجا که دولت از برخی بخش ها و محل های بودجه می زند تا رقم یارانه ها را پرداخت کند، مشکلاتی در بودجه سایر بخش ها نظیر پروژه های عمرانی، سهم تولید، درمان و مانند اینها ایجاد می شود.

  ندیمی تاکید کرد: از ابتدا بنا بود، پرداخت ها براساس دریافت از مردم باشد یعنی از 50 درصد مردم دریافت و به 50 درصد دیگر پرداخت شود و قرار نبود از محل های دیگر برداشت شود اما دولت به دلیل کسری بودجه حدود 24 هزار میلیارد تومانی که هر سال با آن مواجه است، از ردیف هایی برداشت و در ردیف دیگر هزینه می کند.

  وی تاکید کرد: به نظر می رسد با حذف اقشار پردرآمد و جبران بخشی از کسری بودجه دولت می تواند به جای پرداخت یارانه یکسان به همه مردم، بخشی را به مردم نیازمند و بقیه را به بخش هایی مانند تولید، تامین زیرساخت ها، درمان، بیمه، بیکاری و مانند اینها اختصاص دهد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه قانون هدفمندی دائمی نیست و تا دو سال دیگر ادامه خواهد داشت، افزود: اینکه با افزایش قیمت حامل های انرژی و سایر موارد، مبالغی را از مردم دریافت و بعد در قالب یارانه پرداخت کنیم؛ اساسا منطقی نیست و به این معناست که ما اول جیب مردم را خالی و بعد به آنها پرداخت کنیم، در آن صورت مردم هم می گویند جیب ما را خالی نکنید، چیزی هم نمی خواهیم.

  لازم به ذکر است؛ دولت یازدهم در گام اول با حذف یارانه 200 هزار نفر موفق به جبران کسری 109 میلیارد تومانی از منابع هدفمندی یارانه ها در بودجه 94 شد اما دولت برای اینکه بتواند تمام کسری هدفمندی در بودجه امسال را جبران کند، نیازمند حذف شمار بیشتری یارانه بگیر است ضمن آنکه کسری اعتبار هدفمندی یارانه ها در سالجاری نشان می دهد دولت حداقل برای جبران این رقم باید یارانه 6.5 میلیون ثروتمند را حذف کند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=101770
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  موبایل ۳۰ درصد گران شد

  به گزارش آسمونی:رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی از گرانی ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت گوشی موبایل …

  نظرات

  1. اجرای یارانه ای که باعث افزایش نجومی و بی منطق خدمات دولتی و حقیقی از شیر مغ تا جان آدمیزاد شود چه ارزش دارد که روز به روز مردمان فقیر فقیرتر می شوند و دست شان از دهان شان دورتر می شود و حتی نان هم نمی توانند بخرند و باید منتظر باشند که همسایه ای یا فرد نیکوکاری به آن ها کمک کند

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.