در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > تخم‌مرغ شانه‌ای 7500 تومان!
کانال تلگرام کوروش

تخم‌مرغ شانه‌ای 7500 تومان!

egg prices تخم‌مرغ شانه‌ای 7500 تومان!

 

تاریخ خبر : 1391/11/21

در حالی چند ماه پیش تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد که قیمت تخم‌مرغ در بازار برای مصرف‌کننده از کیلویی سه‌هزار و 700 تومان بالاتر نرود، اما نرخ آن هفت‌‌هزار و 500 تومان شد. قیمت تخم‌مرغ طی چند روز گذشته در بازار سیر افزایشی داشته و از شانه‌ای پنج‌هزار و 500 تومان به هفت‌هزار و 500 تومان رسیده است.

 

حجم تولید تخم‌مرغ در ایران سالانه 850‌هزار تن یعنی ماهانه 71‌هزار تن است و پیش‌بینی شده است، میزان تولید تخم‌مرغ در سال آینده ماهانه 83 تا 85‌هزار تن برسد، در حالی که نیاز ماهانه کشور 65‌هزار تن است.

 

اخیرا طی تفاهم‌نامه سه‌جانبه وزارتخانه‌های صنعت، معدن، جهاد کشاورزی و اتحادیه سراسری مرغداران ایران برنامه‌ریزی تا آذر سال 92 بر این قرار گرفت که ماهانه هفت‌هزار و 500 تن تخم‌مرغ صادر شود و در صورت افزایش تولید، به این رقم اضافه ‌شود.

 

طی دو ماه گذشته نزدیک به 20‌هزار تن تخم‌مرغ به کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان و کویت صادر شده است. همچنین تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تولید‌کنندگان به عاملیت اتحادیه تولید‌کنندگان مرغ تخم‌گذار منعقد شده که قیمت تخم‌مرغ در بازار برای مصرف‌کننده از کیلویی سه‌‌هزار و 300 تومان پایین‌تر و از کیلویی سه‌‌هزار و 700 تومان بالاتر نرود.

 

با افزایش قیمت تخم‌مرغ به شانه‌ای هفت‌هزار و 500 تومان از سقف قیمت تفاهم‌شده برای مصرف‌کننده فراتر رفته و مسئولان باید در جهت کاهش قیمت آن اقدام کنند.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=26626
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مهدکودک متخلف به کودک آزاری پسر سه ساله تعطیل شد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از رای کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی