در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > پرداخت وام خودرو آغاز شده/جلوی وام های صوری گرفته می شود؟
کانال تلگرام کوروش

پرداخت وام خودرو آغاز شده/جلوی وام های صوری گرفته می شود؟

1394/03/04

Car loans پرداخت وام خودرو آغاز شده/جلوی وام های صوری گرفته می شود؟

پرداخت وام خودرو آغاز شده/جلوی وام های صوری گرفته می شود؟

به گزارش آسمونی به نقل از دنیای اقتصاد:
وام خرید خودرو به مبلغ 15 میلیون تومان در حالی از ابتدای خردادماه قابل ارائه به متقاضیان شده است که خبری از شیوه‌نامه جدید برای جلوگیری از وام‌های صوری نیست. براساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار که در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری به تصویب رسید، قرار شد که دریافت وام خودرو از سوی مشتریان براساس شیوه‌نامه مدونی باشد تا از وام‌های صوری جلوگیری شود.
برهمین اساس مقرر شد که تدوین شیوه‌نامه‌ توسط کارگروهی از بانک مرکزی با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت بگیرد. علت این موضوع نیز آن بود که برخی متقاضیان با دریافت پیش فاکتورهای صوری از نمایندگی‌های خودروسازان وام خودرو دریافت می‌کردند، این در شرایطی است که خودرویی خریداری نمی‌کردند. بنا به نظر کارشناسان جلوگیری از وام‌های صوری یکی از راه‌های اصولی ایجاد رونق در بازار خودرو است. برهمین اساس ارائه شیوه‌نامه‌ای مدون که بتواند ضمن پرداخت تسهیلات به مشتریان رکود موجود در بازار خودرو را از بین ببرد، گزینه بسیار مهمی در نظم بخشی ارائه تسهیلات خودرویی است. با این حال، افزایش وام خودرو از 7 میلیون به 15 میلیون تومان به‌منظور بالا بردن قدرت خرید مشتریان انجام شد تا ضمن افزایش توان خرید بتواند رونقی به بخش تقاضای موجود در کشور دهد. بر این اساس با وجود آنکه تهیه و تدوین دستورالعمل مانع از ورود تسهیلات خودرو به دیگر بازارها می‌شود و بسیاری آن را موجب رونق بازار خودرو عنوان می‌کنند، اما کارشناسان بازار معتقدند که تهیه شیوه‌نامه برای وام جدید خودرو باعث افزایش فروش خودروسازان خواهد شد.

در واقع هدف اعضای شورای پول و اعتبار و تدوین‌کنندگان این شیوه‌نامه سوق دادن مشتریان به افزایش خرید از شرکت‌های خودروساز بوده است که این موضوع با توجه به افزایش عرضه صنعت خودرو در سال‌جاری موجب رونق و افزایش فروش خودروسازان می‌شود. با تمام این اوصاف وام 15 میلیون تومانی خودرو در حال حاضر در بانک‌های سراسر کشور به مشتریان خرید خودرو ارائه می‌شود، اما شیوه‌نامه‌ای که بتواند با تعیین شرایط سختگیرانه مانع از وام‌های صوری شود، ارائه نشده است و همین موضوع ممکن است، همانند گذشته موجب به انحراف کشیده شدن وام‌ خودرو 15 میلیون تومانی به سایر بازارها شود.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=92862
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مهدکودک متخلف به کودک آزاری پسر سه ساله تعطیل شد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از رای کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی